Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy másik eu országból...

Ha egy másik eu országból hozok be vmilyen élelmiszert és itthon szeretném értékesíteni, akkor milyen jellegű költségeim/adók stb lesznek vele?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy megveszek valamit valamit 100Ft ért és 150 ért szeretném eladni. Utána kell jövedelemadót fizetni gondolom. Ezen kívül még milyen kötelezettségek vannak?


Ha valaki tud ehhez friss irodalmat, vagy YouTube videót ami egyszerűen, érthetően elmagyarázza a dolgot , akkor azt is megköszönöm:)



2019. febr. 19. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A legutolsó tétel lesz a jövedelemadó, ha egyáltalán lesz. Addig sokkal több mindent fogsz kifizetni engedélyekre, kiépítésekre, címkézésre, jelölésekre, élelmiszer biztonsági előírások megfeleltetése kapcsán és egyáltalán nem mindegy milyen terméket akarsz behozni és hogyan akarod forgalmazni sem.
2019. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igazából kifejezetten az ilyen adó jellegű dolgokra lennék kíváncsi.


A címkézést éppen meg tudom oldani , addig amíg kisebb tételről van szó. (mondjuk 1 raklap)


Ha jól tudom csak bejelentési kötelezettség van ezzel a termékkel kapcsolatban.


Viszont a kérdés az hogy mi az amit az állam felé kell majd fizetni. Mert ha mondjuk van 10 Ft profitom egy eladott terméken. De abból lejon 5 adóra stb. Az kevésbé jó.

2019. febr. 19. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Vállalkozó vagy? Mit mond a könyvelőd?

Nekem mindig meg tudja mondani, mi után mennyi adót kell fizetni :-)


És valószínűleh NÉBIH engedélyre is szükséged lesz.

2019. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!