Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT, BT, egyéni vállalkozás?

KFT, BT, egyéni vállalkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom rengeteg ilyen kérdés van, de nem igazán van időm kikeresgetni amire nekem pontosan szükségem van, ezért szeretném én is újra kérni a segítségeteket. :)


Olyan kérdésem lenne, hogy ha én vállalkozásba kezdek melyik lenne nekem a legjobb, ha ÁFA-s számlát is szeretnék kiállítani?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. febr. 24. 07:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha egyéni vállalkozóként szeretnék ÁFA-s számlát kiállítani milyen adózási forma a legkedvezőbb? Milyen pénzügyi vonzatokkal jár havonta?
2019. febr. 24. 07:49
 2/13 Bak Norbert ***** válasza:
43%
Ezer -féle dologtól függ.
2019. febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Milyen áfás számlát? Ha nem éri el a bevételed mondjuk a Kata határát, akkor mi a jó francért fizetnél ötször annyi adót, mint amennyi szükséges?
2019. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Beszéld át egy könyvelővel vagy írj le minden részletet
2019. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

akkor is áfás számlát fogsz killítani, ha alanyi mentes katás ev leszel, meg akor is, ha áfás kft...


Húzz el köynvelőhöz.

2019. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem éri el a bevételed mondjuk a Kata határát, akkor mi a jó francért fizetnél ötször annyi adót


Semmi köze a kata határának az áfához, akkor sem, ha azonos összeg...

2019. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bak Norbert ***** válasza:

Miért fizetne katára 5-szor annyi adót, mint másodállású szjaskent kivét nélkül? 😊


Vagy miért hagyna veszni 100.000-ket aamkent, ha pl. 5%--al számláz olyan terméket amit 27%-al szerez be és ugyan 12 millió alatt van a bevétele, de keletkezik egy év alatt fél millió visszaigényelhető áfája?


Vagy hagyna veszni havi 19.500 ft-ot, a 2% vagy 50.000 Ft éves hipa mellett,pl. két gyerek után meg havi 59.500 Ft-ot katàsként?!


Ez összesen már 1 millió feletti plussz a katához képest éves 12 millió alatti bevétel esetén.

2019. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na, menjünk vissza az alapokhoz:

ÁFÁ-s számlát akkor is ki tudsz állítani, amikor KATA-s vagy- csak ott 0 % az ÁFA.

(A többieknek: nem olvastatok figyelmesen :-) - a kérdező nem azt írta, hogy ÁFÁ-t akar elszámolni, hanem ÁFÁ-s számlát kiállítani. Márpedig azt KATA-sként is ki tud, mert a 0 %-os számla is "ÁFA-s" számla)


Kérdező, mivel nem írtál semmit a tevékenységedről, így nem lehet megmondani, Neked melyik a legoptimálisabb? Amúgy meg ha ÁFÁ-zni akarsz, akkor úgyis szükséged lesz könyvelőre, Ő meg tudja mondani Neked, melyik lesz a legoptimálisabb.


Norbi, a számításaidból kihagytad, hogy míg KATA-sként "meg lehet úszni" akár 20 ezer ft éves könyvelési díjból, úgy ÁFÁ-sként min 120 ezer, de ha sok számlája van, akkor akár 240 ezr is lehet az éves könyvelési díj.

Nem feltétlenül éri meg a sok macera, papír gyűjtögetés, könyvelőhöz rohangászás - tudod, mennyivel békésebb az életem, mióta KATA-s vagyok? :-)

2019. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

ÁFÁ-s számlát akkor is ki tudsz állítani, amikor KATA-s vagy- csak ott 0 % az ÁFA.


Akkor újra. Semmi köze az áfának a katához. Nem nullás, hanem alanyi mentes lesz a számla, ezt fogja feltüntetni az "áfás számlán". És nem azért, mert katás.


Attól, hogy valaki katás, még állíthat ki bármilyen kulccsal számlát, ugyanis nem lesz automatikusan AM a katával. NE adj tanácsot, hülye vagy a témához.

2019. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bak Norbert ***** válasza:
0%

Nem hagytam ki... számviteli trv. 2000.évi C. törvény 2.paragrafus (3.)bekezdés.


Csupán összehasonlítottam egy kata evt másodállású szjaval kata btvel és áfás szabad vállalkozási zónás vagy k+F-es tev körös, vagy gyesről visszatérő k.f.t. tagjával.


Visszatérve, 1000 -féle dologtól függ, hogy kinek mi éri meg.

A kata mindenestre bekorlátozna egyúttal a lehetőségeket a nyugalom mellett, ha teher a havi egyszeri könyvelőhöz járkálás cserébe éves plusz 1 millióért. 😊

2019. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!