Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes katásként dolgozni a...

Érdemes katásként dolgozni a cégeknél ahol van erre lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most készülök váltani munkahelyet is kb egy bruttó 850-950 ezres fizut céloztam meg, viszont arra is gondoltam hogy mivel manapság egyre több munkahelyen válalkozóként is dolgozhatsz így nem rendes szerződést kötnék a céggel hanem katásként dolgoznék. Persze így elesek a juttatásoktól bónuszoktól stb, de így is jóval több pénz maradna a zsembeben a hónap végén.


Viszont mostanába szertnék majd lakást venni hitelre (1-2 éven belül). Kérdésem az hogy ebben az esetben is tudok e hitelt felvenni vagy van e valamilyen hátrálatotó tényező ?

25 éves vagyok egyedülálló és egy új építésű lakást szeretnék majd venni (kb 50 négyzetméterest Budapesten)



2019. márc. 3. 14:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, nagyon siettem!
2019. márc. 3. 14:06
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
igen
2019. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag mindenképp megéri, csak arra vigyázz, hogy olyan szerződést kössetek, és olyan feltételekben állapodjatok meg, amiből egyértelműsíthető, hogy nem rejtett munkaviszony áll mögötte. Mert ugye az, hogy te naponta 8 órára beülsz oda, aztán meg számlázod a fizetésed, az hivatalosan nem kóser. De ha otthonról végzed megbízásszerűen, akkor már oké.
2019. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is ezt csinálom, szerintem akkor érdemes, ha egyrészt nem érdekelnek az ilyen dolgok, mint nyugdíj, másrészt ha elbírsz az egyéni vállalkozással járó plusz teendőkkel (könyvelés, számlázás).

A hitel teljesen működőképes, általában legalább 1 lezárt üzleti évet kérnek, illetve hitelbírálatkor a NAV-tól kapott jövedelemigazolást veszik figyelembe, ami KATA egyéni vállalkozóként a bevételed 60%-át jelenti. Szóval, ha 2019-ben keresel 10 milliót, akkor a NAV 6 millióról fog jövedelemigazolást kiállítani, ami hitelbírálatkor kb. olyan, mintha nettó 500 ezer forint havi jövedelmed lenne.

Ez persze csak az a része, ha magánszemélyként vennél fel hitelt, mert vállalkozóként van lehetőséged vállalkozói hitelekre is.

2019. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kb a nehezét könyvelést számlázást meglehet oldani úgy hogy keresek egy maszek könyvelőt. Mennyi költséggel számolhatuk így havonta ezért ?

Vagy én is megtudnám oldani, vagy nehéz?, mennyire nehéz beletanulni ? (Bár lehet hogy még a cég is tudna segíteni benne ezt nem tudom)

2019. márc. 4. 06:29
 6/7 A kérdező kommentje:

De ha végül is megnézzük mindenképpen jó müködési forma. Annyi hogy havi szinten én rakok félre annyi nyugdíjat mint amit teljesen munkaidős alkalmazottként vonnának le egy ilyen bruttó bér esetén, és végül is még így is több pénz maradna a zsembemben ha jól értem, a nyugdíjamm méghozzá mégjobban biztosítva lenne mert nálam lenne és nem az államnál, betudom rakni önkéntes magánnyugdíj pénztárba


Például ha havi 100k forintot ebből csak arra fordítok hogy félre rakjam nyugdíjra az már bőven elegendő hogy idős korombra is jól éljek nem ?

2019. márc. 4. 06:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, meg addig ha keresőképtelenné válasz betegség egyéb ok miatt hónapokig, akkor meg a havi 42.000-ből is tudod ezt fedezni,-amelyik időszak alatt nem is állíthatsz ki számlát és nem dolgozhatsz, a bruttó 900.000 Ft 70-100%-a táppénz helyett... Vagy adott esetben meg is szüntetheted akkora a vállalkozást és elmehetsz munkanélkülire, csak épp havi 90.400 Ft-ot fognak figyelembe venni az álláskeresési járadék során, nem a havi 850.000 bruttót.


Ha az ingatlanba majd gyereket is terveznétek, kieséses alapon párod lehet otthon CSED, gyeden, mert a kata összege éhenhalásra sem lenne elég.


Kíváncsi lennék, melyik bank számítja be ezt 500.000-esnek fizetésnek, mivel sok helyütt, az éves bevétel 1/12-ének a 30%-a a mérvadó nem a NAV jövedelem igazolás... Az ekkora fizetésnél, kb 200.000-300.000 bruttó.


Vállalkozói hitelnél meg még rosszabb a helyzet KATAS-ként...


Éves bevétel 7%-a, az éves bevétel 40%-a helyett, ahogy pl egy szjasnak számolják. ( Nem mindegy, hogy 10 milliós bevételre 700.000 Ft, vagy 4 millió hitelt kaphatsz maximum )


Könyvelő ajánlott, havi vagy negyedéves 5-10.000-ért egyszámlás "kényszervállakozásokat" lekönyvelnek.


Igaz, az egyéni vállalkozásnak nem kötelező a könyvelő.

2019. márc. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!