Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Ha én egyéni vállalkozó vagyok alanyi adómentesen és mondjuk számítógép alkatrészeket szeretnék forgalmazni az nekem miért érné meg? Mivel a nagykerek ahogy láttam ÁFÁ-val adják a termékeket és így többre jön ki az ár mint egy kiskerbe.

márc. 10. 13:04  Privát üzenet  

A válaszok
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Mert nem hazai nagykerből kell ezeket beszerezni, hanem melléktevékenységben importból, úgy hogy van mellette alacsonyabb áfa kulccsal adózó bevételed is.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont márc. 10. 15:58 Privát üzenet

Áfát így is-úgy is fizetni, ha adó alany vagy, akkor a te vásárlóid fizetik meg, ha alanyi mentes vagy, te fizeted meg a nagykernek.

Vagy azt gondoltad, hogy a 27%-ot eltennéd magad profitnak, a konkurencia meg szívjon?

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont márc. 11. 00:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol találnék ehhez (milyen fórumban) vállalkozó szellemű embereket (nyelvekkel kapcsolatos)?
Számítástechnika boltot szeretnék nyitni mi kell hozzá?
Egyéni vallalkozó (virágboltos) leirhat ÁFÁ-t számítógép után?
Egyéni vállalkozó mit írhat le az adójából (számítógép, rezsi. Stb. )?
Egyéni vállalkozó lettem. Saját szórólapon milyen "hivatalos" szöveggel lehetne felvezetni, hogy Alanyi Adómentes vagyok AAM? Helyszíni számítógép szervizes a tevékenység így...
Mire lenne szükségem egy saját vállalkozás beindításához?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!