Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én egy olyan céget szeretné...

Ha én egy olyan céget szeretnék alapítani, mely rövid időn belül lenne nagyvállalat, megéri a tőkét hitelből fedezni?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele,hogy óriási a kockázat,de lényegében ezt csak kiváncsiságból kérdezem,szóval tevékenységi kört se kérdezzétek,mert nem talaltam ki semmit.
2019. márc. 14. 20:32
 1/3 anonim válasza:
82%

Legtöbbször nem, pontosan az általad említett óriási kockázat miatt. Persze így általánosságban nehéz beszélni. Mindenesetre egy korábbi főnökömnek tanácsadóként volt egy olyan ügyfele, aki egyszer egy nagyon pörgő terméknél így bukta el az egészet. Nagy volt a növekedés, de a tőke döntő részét hitelből szerezték, és végül az egész összeomlott, egyszerűen olyan összegeket kellett visszafizetni, hogy azt még a kiváló termék mellett sem bírták végül.

De persze így ilyen általános szinten nehéz értelmes dolgokat mondani, egy jól kidolgozott és megalapozott üzleti tervről több látszik.

2019. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem valószínű, hogy a semmire kapnál komolyabb hitelt, csak megfelelő fedezettel.

Szerintem nem éri meg. Kezdd kicsiben, onnan is dinamikusan lehet fejlődni évek alatt, ha beindul az üzlet.

2019. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kockázati tőkebefektető, te kapsz 15%-t a cégedből, ő meg a többit. Persze ehhez kell egy jó ötlet, miegymás.
2019. márc. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!