Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sok embernek hogy van annyi...

Sok embernek hogy van annyi pénze utazgatni?

Figyelt kérdés
Egyik országról megy a másikba, rengetek mindent lát és tapasztal, gyönyörű városok, tájak stb. de közben dolgozni is kell ha utazgatni akar, nem? Van köztetek olyan, akinek nincs állandó munkahelye csak váltogatja őket? Nem aggódtok, hogy egyszer elfogy a pénzetek vagy valami? Nem azért mondom, igazából úgymond csodálom az ilyen talpraesett embereket, hogy ilyen rugalmasak, tényleg nem semmi. Én biztos félnék, mondjuk a hajós munka érdekel, csak ki tudja milyen lenne az is, ugye.. Változatos munkát szeretnék, nem ilyen unalmast, értitek. Plusz az ilyen emberek nem aggódnak a nyugdíj miatt? Érdekelne a felfogásuk, a gondolkodásuk. Kicsit félelmetes ilyen "szabadon" élni, lehet nem mernék..

2019. márc. 17. 19:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom az ilyeneknek van annyi pénzük ami egész életükre elég lesz.
2019. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%

általában aki ezt meg tudja tenni, annak nincs miért aggódnia.


szerintem nem érdemes a munkát összekötni a szabadidővel, szóval én eleve elfelejteném az ilyen hajós vagy például repüléssel kapcsolatos munkákat. az ember ott gyorsan rájön, hogy többet kell dolgoznia, mint élvezhetné a helyeket, ahova eljut.


az az ideális, ha olyan munkája van az embernek, ami nem helyhez kötött, így utazás közben is dolgozhat. nyilván ezek közül meg csak az olyan munka éri meg, amiből tudja is finanszírozni ezt az életmódját, ilyenből meg elég sok van igazából, hiszen a hozzá szükséges szakmai tudás elég kevés embernél van meg.

2019. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%
Az EU-t busszal be lehet járni, aztán van hajó is. Ezek pedig olcsó dolgok tudnak lenni. De 5-10 ezerét már van repjegy is.
2019. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert sokat utazgat nem azt jelenti, hogy sokat is költ. Repjegy Budapest - Prága útvonalon 2-3 hónapja volt kint 4.000 Ft-ért. Emellett nagyon sok olcsó Motel van 1-1 éjszakára is.
2019. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
Vagy Stewardess
2019. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%

Tavaly 11x voltam külföldön, jellemzően repülővel. Nem kerül vészesen sokba. Jól keresek, nem költők piara, cigire, nincsenek gyerekek, így van pénz utazni.

Mivel vállalkozó vagyok, így nemcsak pénzem, de idom is van az utazásra.

2019. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
43%

"Tavaly 11x voltam külföldön, jellemzően repülővel. Nem kerül vészesen sokba. "


Németországba lehet nem drága a repjegy, ha már kicsit messzebb mennél olyan árak vannak hogy beszarás. :D

2019. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

oh, igen

ha vállalkozó lennék nekem sem lenne egy szavam sem:D

2019. márc. 17. 21:46
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Ha ilyen életet akarsz énli, a kulcsa a dolognak, hogy nyelveket jól kell beszélni. Legalább az angolt. Ha az megy, rengeteg helyre eljuthatsz, és könnyen tájékozódhatsz. Enélkül lehetetlen. Másrészről kellenek még ismerősök ott ahová mész, mert úgy jobban bele tudsz látni, hogy mennek kinn a dolgok. Lehet van aki enélkül is megoldja, de így könnyebb. Barátokat szerzel útközben, és új lehetőségek nyílnak meg ezáltal. Egy idő után megy minden mint a karikacsapás. Persze most nem olyan országokról beszélek, amik veszélyesek.

A jövedelem meg a nyugdíj: számolj utána. Vegyünk pl. egy átlag magyar fizetést, 250.000 forint per hó. Ha jó országba mész, ennek havonta minimum a 2x-esét megkeresed, és legálisan, bejelentve. És ez a minimum, és nem menő állásokról van most szó. Marad tehát bőven amit félretehetsz. Ha meg feketézel lehet még többet is. Vagy ha jobb állásokba mész.

2019. márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
68%
Ha vállalkozóként akarsz itthonról utazni sokat külföldre és költeni a lóvét, akkor ahhoz az itthoni recept, hogy jóban legyél bennfentes politikusokkal, és azok leosztanak neked munkát állami beruházásból amit a vállalkozásod elvégez, adják a fülest ha van valami jó pályázat, támogatás. És legyen egy jó ügyvéd vagy könyvelő barátod, akik ismerik a jogi kiskapukat, hogy minél több pénz maradjon a zsebedben. Itthon sokan így csinálják azok közül, akik megtollasodtak, az olyan kevesebb, aki kitalált valami ötletes dolgot amire volt is igény és pénzt csinált belőle.
2019. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!