Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy darab társasház takarításá...

Egy darab társasház takarításáért megérné nekem kiváltani az egyéni vállalkozóit, ha van főállásom?

Figyelt kérdés

Arról a házról van szó,ahol lakom.Földszint van meg egy első emelet,ezért fizet a ház 170ezret havonta valakinek,aki tud számlát adni,egy héten egyszer jön,felmossa az első emeletet,meg seperget a földszinten,hozzá kell tenni hozzám el sem ér,én seprek,mindezt lezavarja 15 perc alatt egy héten.

Arra gondoltam mivel itt lakok albérletben,én ezt simán elvállalnám,és én még 2x is megcsinálnám egy héten ezt,itt vagyok helyben,van víz a lakásból,stb.5szomszédom van,szerintem támogatnák is.

Viszont nem tudom megéri-e csak ezért az egy dologért kiváltani a vállalkozóit,vannak költségei,gondolom kevesebb főállás mellett,de ha havi 40 ezer vagy 30 ezer ft megmaradna levonások után,nekem az is nagyon jó lenne.

Vagy ha nem éri meg,a tulaj azt hiszem vállalkozó,van valami cége,megkérdezhetem tőle hogy az ő nevén elvállaljuk ezt ? Én megcsinálom a munkát,neki nem kell ezzel foglalkozni,csak azt nem tudom hogy mondjam neki : felezzünk a hasznon,vagy hogy hangzik ez szépen ? Plusz pénznek ő is örülne,mindegy mennyi.


2019. márc. 19. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Másodállású KATA vállalkozási forma, havi fix 25e.
2019. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Földszint van meg egy első emelet,ezért fizet a ház 170ezret havonta valakinek"


Az kizárt dolog, hogy egy egyemeletes társasház 170 ezer ft-ot fizet valakinek takarításra.


Írd le a pontos összeget, utána lehet arról beszélni, hogy megéri-e kiváltani vagy sem.

A másik dolog pedig: nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem a társasház keres takarítót, hanem Te akarod megkaparintani a takarítást - ergo ki akarod ebrudaltatni azt, aki jelenleg csinálja. Szó van egyáltalán arról, hogy takarítót vált a ház? mert tudod, a vállalkozók is szerződéssel dolgoznak, nem lehet csak úgy, gondolok egyet aztán már én csinálom alapon intézni a dolgokat.

2019. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Láttam a társasház papírján az összeget,amit mindenkinek kiosztottak,takarítás ennyibe kerül.Igen,úgy gondoltam hogy megkérdezném a közös képviselőt,mert ha olcsóbban ki tudnám hozni ami nekem is megérné,akkor azzal mindenki jobban járna,havonta nem sok pénz folyik be a közös költségből.
2019. márc. 19. 16:39
 4/11 xswerdy ***** válasza:
az éves elszámolásban amit láttál, az a 170 e Ft nem az éves díj volt?
2019. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Xswerdy, dehogynem, szerintem is az éves díj volt :-)

Nagyjából meg is felel, mert kb. 13-15 ezreket fizetnek havonta egy ilyen egyemeletes kis házért.


Kérdező, gondolkodj már egy kicsit: szerintem összesen nincs annyi lakás a házban, hogy ki tudnának fizetni 170 ezret takarításra 1 hónapban. Még ha 17 lakás van és mindenki 10 ezer ft közös költséget fizet, akkor sem jön ki, mert villanyt, vizet, szemétszállítást, ház biztosítását, közös képviselő munkadíját, javításokat is ki kell fizetnie a háznak.

2019. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az éves összeg lesz. 6 lakásos társasházaknak szokott havi 15e körül lenni a takarítása.
2019. márc. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor most már, hogy így megbeszéltük egymás között :D , hogy az a havi díj lesz (kérdező meg még nem jött), akkor leírom a kérdezőnek:

Nem, nem érdemes kiváltani, ugyanis ha tényleg csak azt az egy házat takarítod, akkor kapsz 13-15 ezret, az adó meg havi 25 ezer ft.

Ha meg tételes költségelszámolással adózol, akkor a könyvelő + az adó meg a járulékok fogják elvinni a pénzed.

2019. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem találom azt a h.lye papírt... az akkor nem is havi,hanem évi ? Mert ha éves,akkor az nagyon gagyi pénz,ha meg havi,az meg túl soknak tűnik ehhez a házhoz (7lakás).
2019. márc. 20. 13:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van.7 lakás kb. max. 100ezret fizet havonta közösköltséggel,hú de nagy barom vagyok :) Nem láttam logikusan ezt a dolgot.
2019. márc. 20. 13:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már akkor értem miért nem takarít normálisan a pasi :)
2019. márc. 20. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!