Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy néz ki egy kész üzleti terv?

Hogy néz ki egy kész üzleti terv?

Figyelt kérdés
Legalább 5 oldalt kellene írni, bármilyen üzleti tervrről. (Virágkötőnek tanulok), és lehetőleg ezirányban szeretném megírni. Találtam pár oldalt, ahol leírják pl hogy bevezetés, összefoglalás, adatok, stb... de tudnátok segíteni hogy pontosan mit írjak?... Annyira béna vagyok én ehhez.

2019. márc. 20. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Vezetői összefoglaló

max egy oldalas, a konkrét vállalkozást bemutató összefoglaló ( ezt írd meg legutoljára, miután miden mással készen vagy, és ez foglalja össze az összes többi oldalt )


2. A vállalkozás általános bemutatása

Itt lehet egy általános széles megközelítéstől a konkrét felé haladva bemutatni a lehetőséget. Legyen benne swot analízis elemzés, amivel reálisan pozícionálni tudod a piacon, erősség-gyengeség-lehetőség-veszély alapján, ha nagyon extrát akarsz akkor akár stakeholder analízist is bele vehetsz, hogy kik a külső-belső érintettek miért jó nekik ez, kik a támogatók, kik húzhatnak még hasznot belőle közvetetten, stb.


3. Marketing terv

( 4p modell leírása ) Product- a termék milyen hiányt pótol Price- Az árfekvése miért olyan amilye, pl. alacsonyabb ár, mert a fizetőképes kereslet ennyit hajlandó érte fizetni, stb. - Place- hol milyen módon reklámozod a terméket/szolgálatást és miért pont ott? . Promotoion - a reklám mikétnje, pl. korosztály miatt nem szórólapozol, hanem vlogot használsz, stb.


4. Működési terv

Operatív működés- milyen vállalkozási forma,mekkora a fenntartási ktge, mik az optimaizálási lehetőségek ( adó, járulék, bérköltség, stb ) személyes közreműködést igénylő feladatok, személyes közreműködést nem igényló feladatok, outsourcingba mi van kiszervezve, stb.


Működési terv, álló eszköz, forgó eszköz igény, üzletviteli folyamatok bemutatása, forgási sebesség, stb.


Várható outputok, fejlesztési irányok, 3 éven belül mi várható, hová juthat a dolog.Hol látod a vállalkozásod 3 év múlva pl.


5. Vezetőség és szervezeti felépítés

Személyzeti terv - hány tag,alkalmazott kik a tagok kinek mi a feladata, kompetencia mátrix- ki mihez ért, milyen előélete van üzlet terén -


6. Pénzügyi terv

Működési költségek, árképzés, bemutatása, Cash flow táblázat elemzése, eredménykimutatás elemzése, vagy pénzügyi terv előre 3 évre. Esetleges források bemutatása, ha pl. pályázat hitel kell egy fejlesztéshez.


Eddig legyen meg a legalább 5 oldal, de ne legyen benne semmi kép, illusztráció, táblázat stb. hanem az mind kerüljön a mellékletekbe.


7. Mellékletek

Ide kerül minden táblázat és ami nem szöveges esszé, az előzőekben csak hivatkozni kell rá, hogy pl. "ahogy a mellékletek 1. számú táblázata is mutatja.":

Kompetencia mátrix, Problémafa-célfa, swot analízis, cash flow, er.ki, pályázati felhívások, hitel lehetőség,bérleti szerződés, beszállítói szerződés, tulajdon lap, önéletrajzok, termék fénykép, stb.

2019. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!! ♥

Ment a zöld like.:)

2019. márc. 20. 09:53
 3/3 anonim válasza:

Erről az url-ről letöltött könyvben részletesen megtalálod:

[link]

2019. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!