Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Újonnan indult webáruház...

Újonnan indult webáruház esetében nehéz kitermelni 50 ezer forintot havonta?

Figyelt kérdés
Körülbelül ennyi lenne a fenntartási költség, Számítástechnikai webáruház 4-5 ezres termékpalettával

2019. márc. 26. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha 4-5000 tételes kínálattal nem jön össze havi 50, akkor ott azonnal abba kell hagyni!
2019. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért termékpaletta ide vagy oda, és újonnan nyúlt Webáruház nem sok vevőhöz jut el az elején még biztos...
2019. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, amikor megveszel egy 32 gb-os pendrive-ot 2.300 ft-ért és azt hiszed, hogy jó áron vetted, tudsz rátenni egy kis hasznot, majd jön a konkurrencia és 2-3 hét múlva 2.400-ért 64 gb-os pendrive-ot kínál, akkor rájössz, hogy a számítástechnikai piacon mennyire nehéz nyereséget termelni.

Arról nem beszélve, hogy nagy, bejáratott helyek, amik tuti megbízhatók, hamrabb mennek rendelni az emberek, mint egy noname, ismeretlen webáruházból.


Azt mondod, 50 ezer lenne a fenntartási költsége - de akkor az adót még nem számoltad hozzá, ami megintcsak min. 50 ezer ft - tehát 100 ezret kellene kitermelned.

2019. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az a nehéz, hogy az emberek egyáltalán tudjanak róla. Én inkább rendelek nagy, mindenhol reklámozott, ismert oldalakról. Akkor is, ha esetleg picit drágább. De az a tuti. Egy ismeretlenről nem rendelnék. Mondjuk általában a nagy oldalak a legolcsóbbak is.

Mielőtt belekezdenél szerintem azt gondolt át, hogy van-e helye egyáltalán egy ilyen üzletnek. Hogyan, hol reklámoznád?

2019. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Legfőképp azért ezt a piacot választanám, mert ehhez értek. Az ember ne foglalkozzon olyannal amihez nem ért.


Mindenesetre remélem hogy sikerrel indulhatok el az úton. :)

2019. márc. 26. 14:49
 6/15 TappancsMancs ***** válasza:
79%

Az jó pont ha értesz hozzá, de nem elegendő. A számítástechnikai dolgok esetében rendkívül jó ismeret is kell a piacról, a piac alakulásáról... Ráadásul nagyon erős konkurencia környezetbe kerülnél és simán lealkudnának árban alád.


Ehhez értesz... oké, gondolom a számítástechnikához. De itt nem ahhoz kell érteni, mert ez esetben az csak egy árucikk. Itt a piachoz és árképzéshez, logisztikához, stb kell sokkal inkább bőséges ismeret. Mert egyébként bárki árusíthatna ilyen termékeket, átlagos ismeretekkel is.

2019. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

"Az ember ne foglalkozzon olyannal amihez nem ért."


Ezzel vitatkoznék. :) Hamar bele lehet tanulni, ha napi 12 órában ezzel foglalkozol. Ha nem is rögtön számítógépet összerakni, de azt igen, hogy melyek az aktuálisan jó videokártyák, mik azok a foglalatok, mihez mi illik, tehát ami az eladáshoz kell.


Az eredeti kérdésre válaszolva: ne sajnáld a pénzt a CÉLZOTT marketingre. Először szerintem válassz ki egy szegmenst (pl. gamer fiatalok, számtechhez nem értő nők, irodai gépeket keresők stb.), és csak nekik hirdess. Később szélesítheted a célközönséget, ha majd egyáltalán akarod.

2019. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik létező legkisebb árréssel operáló szegmensbe magyar ev.kent rövid életű leszel.13 éve leptem elősször igy eree a puacra de mar 5 év után 1 Ft-ért adtam el a céget.


Én importból, áfa nélkül alig tudtam tartani az 1% árrést.

az pedig annyit jelent, hogy havi 5 millió s forgalmon van 50.000 Ft árrésed ( nem haszon). Masodallasban kiegeszito jelleggel jó, de csak ha tudsz optimalizálni. így már egy vgat 20%-40%-al is lehet olcsóbban adni, összesen 10 termék ( specikiusan csak k-s procik, oc vgak, ram kitek, stb) emagon hirdetve napi 100.000-es forgalmat generált nekem első héten iden januárban. De hasznod még mindig nem lesz rajta, mivel magas az értékesítési jutalek is és bankköltség stb kis tételben fajlagosan magas.


Ha saját webshopod van azt nem fogják megtalálni. Max ha top 5-os árakat alakitasz ki az összehasonlító oldalakon.De ahhoz meg nem jó a hazai ev. a kata meg végképp felejtős erre.


Vagy belistázod piacterekre hardverapro, vatera , emag és nincs bajod olyanokkal hogy online marketing költség, meg gdpr költség. De ott meg a jutalék magasabb, mint az árrésed.


Pendrive, ha már szoba kerult olcsoncsak importból van, de mivel Te hozod be maris fizetned kell az artisjus dijat rá és kezszer annyiért megpróbálhatod eladni mint józsika a hardveraprin feketen kínálgatja ebayrol rendelve.


És a vásárlói szokások... Az 5000 felé termek 90%-át mindenki árversenyben kínálgatja egymásra licitálva. De a nagyobbak hiába adjak tőled drágábban mégis előnyben vannak az olcsóbb beszerzéssel nagy mennyiségben és a múlttal is, ami miatt náluk jobban megveszik ezeket és van milliárdos forgalmuk, a profit nekik is csak 1-2%.

2019. márc. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
64%
Senkinek nem fog kelleni a cuccod! Elmondom neked hogy bármelyik nagy shop leakciózza azt amit te árulsz úgy hogy behozza máson a prémiumtermékein. Számtalan ilyen van. Alza, emag... ezek még csak nem is itt működnek. Itt max egy offshore céggel nem halsz éhen!
2019. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenképp másodállásban szeretném, a fontos hogy a fenntartási költség meglegyen, ezen felül még ha csak egy minimális összeget termel, már örülnék. Természetesen időről időre remélem egyre többet fog hozni.
2019. márc. 28. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!