Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Turizmus-vendéglátás diplomáva...

Turizmus-vendéglátás diplomával kiváltható a szakács vagy cukrász szakma?

Figyelt kérdés
Az az álmom, hogy egy saját kis helyet nyissak, ahol én készítek minden finomságot. Szakács illetve cukrász szakmán gondolkodom, de szüleim próbálnak terelni a turizmus-vendéglátás szak irányába, hogy legyen diplomám is. A kérdésem az lenne, hogy ezzel csak az üzleti dolgokat tanulom meg? Ha én akarok sütni, főzni ahhoz kell még ezután is külön egy szakma, vagy ezzel is megtehetem majd? Köszönöm előre is a válaszokat! :)
2019. márc. 27. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Turizmus szak egy hulladék, ráadásul tömegével képzik a semmihez sem értő, majd végül recepciósként végző embereket. Ha tényleg ez az álmod, ha ezt szeretnéd csinálni és van hozzá affinitásod is, akkor mindenképpen a szakács-cukrász vonalon menj tovább. Kérdésedre a válasz egyébként, hogy TV diplomával nem süthetsz-főzhetsz, mivel semmi köze hozzá. Én sem műthetek a közgazdász diplomámmal (mindenki nagy szerencséjére :) ). Amúgy TV szakon nem tanulod meg az üzleti dolgokat, arra úgyis az élet fog megtanítani, de még alapokat sem kapsz hozzá ott.
2019. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
#1 elárulom neked, hogy TV-n ugyanúgy közgazdasági diplomát adnak, csak turizmusra szakosítva, szóval ez alapján a te képzésed is hulladék volt.
2019. márc. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Közgazdász és közgazdász diploma között is van különbség, nem is kevés. Ugyanúgy, ahogy mérnöki és mérnöki, bölcsész és bölcsész diploma között is hatalmas különbségek vannak.

De nem fogok belemenni ebbe a vitába újra, mert tudom, hogy a büfészakosoknak mennyire fáj az igazság, úgyhogy részemről ezt itt le is zártam :)

2019. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek nyugodtan mondd meg, hogy ma egy jó szakmával sokkal nagyobb esélyed van elhelyezkedni, mint egy ilyen diplomával, amiből tényleg túltelített a piac. Persze, biztosan jól hangzik, hogy diplomás (munkanélküli) leszel, de nem ártana, ha a szüleid az életre nevelnének, nem az álmaikat kergetnék. Amúgy meg diplomázni később is lehet - ha nem jönne be a cukrász-szakács szakma.

Egy dolgot azért mindenképpen figyelembe kell venned: nem ártana, ha alaposan utánajárnál a 2 szakmának - ugyanis mindkettőnél rendkívül sokat kell állni, akár 10-12 órákat is.

2019. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Hiába húztátok le az 1-es válaszolót - pedig igaza van.
2019. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Ha ezen gondolkodsz, ne a Turizmus vendéglátást válaszd!

Én fordítva csináltam, először szakmát tanultam (cukrász), dolgoztam is benne 3 és fél évet, így pillanthattam a vendéglátás világába. Azután úgy döntöttem, hogy egyetemre szeretnék járni, így a Gazdálkodás menedzsmentett választottam (amiatt is, ha esetleg szeretnék egy saját vállalkozást egyszer).

Szóval ha mindenáron ragaszkodnak a Szüleid az egyetemi tanulmányokhoz, akkor gondolkodhatnál a közgazdasági tudományokban is. Nem árt, ha több oldalról megvizsgálod a vállalkozás indítás aspektusait.

2019. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!