Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megsértek ezzel bármilyen...

Megsértek ezzel bármilyen szerzői jogot?

Figyelt kérdés
Könyves és filmes idézeteket szeretnék felhasználni, amelyek (magyar nyelven) szerepelnének különböző eladásra szánt tárgyakon, mint pl könyvjelző, bögre stb. A kérdés az, hogy ezt megtehetem-e? Illetve mondjuk filmszereplők nevei, pl. Gatsby. Nyilván nem én vagyok az első, mert sokan csinálnak ilyen saját készítésű terméket, amivel kereskednek is, de nem tudom hogy ezekre kelle- valamilyen engedély.

2019. márc. 29. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Idézethez elvileg nem kell, de az lehet már más kategóriába esik, ha kereskedelmi forgalomba szánt termékre tennéd rá. A legjobb amit tehetsz, hogy felveszed a kapcsolatot a szerzővel vagy a kiadóval és rákérdezel, hogy milyen feltételek mellett szabad ilyet.
2019. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az a helyzet, hogy elég sokfélét szeretnék csinálni, szóval mindnekivel nem tudom felvenni a kapcsolatot. Tehát nem kereshetem meg mindennel a Disney-t vagy a Warnes Bros-t hogy adnak-e rá engedélyt. :) Vagy mégis?
2019. márc. 29. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Disney, Warner nem fog engedélyt adni, ez 100%. Gatsby mint regényalak szerzője több mint 70 éve meghalt, így az angol regény idézhető, a magyar fordításon a fordítónak is van szerzői joga, a filmen a készítőinek. Ha kicsiben csinálod, akármit árulhatsz, de a Disney pl. eléggé ugrik a jogvédett cuccai felhasználására, sok netes piactér nem is engedi felrakni.
2019. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy adnának rá engedélyt, de akkor ők is kérnének belőle részesedést, tehát kb nekik dolgoznál, mintha ők bíztak volna meg, hogy gyárts ilyen cuccokat az ő idézeteikkel:) Szeirntem érdemes lehet megppróálni
2019. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!