Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az osztalék kivétele számít...

Az osztalék kivétele számít nyugdíjnál és hitelképesség megállapításánál?

Figyelt kérdés
Adott egy 1/1 tulajdoni hányadú kft. A tulaj bérminimumra jelentve, a nyereséget osztalékként veszi fel. Így nála ez mit fog jelenteni nyugdíjban, vagy ha esetleg lakást szeretne venni hitellel?
2019. márc. 30. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit.
2019. márc. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Nyugdíj összegének kiszámításakor nem számít bele.


Hitelnél pedig attól függ, hogy pontosan melyik bankról van szó. De csak akkor szokták elfogadni, ha van mellette jövedelmed (ez a bérminimum megvan), illetve már pár éve folyamatosan fixen veszel ki osztalékot és ezt természetesen bizonyítani is kell.

De ugye az osztalék összegétől, vállalkozástól is függ. Ez már egyedi dolog, szóval fix választ nem fogsz kapni itt, csak egy bankban.

2019. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az érintett, csak felmondtam egy helyen szürke bejelentés miatt, és azzal érvelt a fickó, hogy ő is ugyan így van bejelentve. Meg hogy úgysem lesz senkinek nyugdíja (hát így biztos nem). Akkor nem hazudott ilyen téren, persze a lényegen nem változtat. Ő tudja.
2019. márc. 30. 07:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugdíjba nem számít bele, hitelfelvételnél pedig feltétel szokott lenni, hogy már az előző 2 évben is kellett hogy legyen osztalékkivét és kell mellé összevontan adózó jövedelem is.
2019. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!