Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop tulajdonosok - Ti...

Webshop tulajdonosok - Ti hogyan vágtatok bele?

Figyelt kérdés

Webshop nyitásán gondolkodom, ahol hangszeres cuccokat szeretnék viszonteladni. Tudom, hogy jelenleg van sok magy név a piacon, viszont Görög Ádámra hivatkozva, akkor is vennék a termékeket - én meg nagy örömmel szereznék tapasztalatokat ezen a téren.


Ti hogyan kezdtetek bele? Hogy oldottátok meg az adózást, valamint a termékek kiszállítását/személyes átvételét?


2019. ápr. 4. 07:42
 1/10 Bak Norbert ***** válasza:
65%

200.000 Ft-os Cora bevásárló kártyát igényeltem, levettem róla 80.000 Ft-ot cégalapításra ( Másodállású Bt ) Webshopot magam fejlesztettem, programoztam oscommerce alappal, hosting kiszolgálóm és arculatom is afflite partner volt. Számtech nagykerrel volt szerződésem, aminek az üzletvezetője volt évfolyamtársam volt.Belistázta a nagyker teljes készletét, árgépen fellistáztam top10-es árakkal.Csomagpont szerződést kötöttem GLssel, így olcsóbb volt a szállítás. Az árut 8 napos átutalásra szereztem be, just in time rendszerben. Gyors növekedést értem el az ország egyik legolcsóbb üzleteként, majd főállássá vált és megnyitottam a fizikális üzletet is a webshop mellé ami élt 4 hónapot, mert időközben felszámoltak 3 beszállítót is, abból az egyik franchise partner jelölt és regionális nagyker lett volna, amihez a helyet béreltem. visszatértem csak onlinera, leszelektáltam a partnereket,m ajd egyre több nemzetközi beszállító lett, nem csak hazai hanem Szilícium völgyi gyártó, Eu master distributor is. A kaput a 2008 szeptmberi "őszödi beszéd " tette be, meg az akkori monetáris politika. Elszabadultak az árfolyamok, visszaesett a kereslet, nőtt az ELÁBÉ. Csak eu és hazaira álltunk át, 0% áfával 60%-ban pixmania-pro partnerek lettünk dropshipmenttel és 40% hazai beszerzés 27% áfával. Végül 1 Ft-ért adtam ela céget, mert a trendbe nem álltunk bele, hogy szlovák, horvát, román esetleg angol ltdbe szervezzük ki a tevékenységet, az áfa kedvezmények miatti árversenyben.


Idén 9 év után újra kezdetem, szelektált melléktevékenységként, áfás szja-s ev.-ként, egy rakat visszaigényelhető áfa mellett, amit a vállalkozás más tevékenységei generáltak. Így viszont másokhoz mérten jóval olcsóbban ( átlag árhoz képest 70-80%-os áron) tudom adni azt, amit más is, de nem működtetek saját üzlete, a azóta túltelített egyedi webshop piacon, hanem csak piactéren, nem saját költségű gdpr-rel és e-marketing költséggel ( költségminimalizálás ) hatékonyan tudok értékesíteni.

2019. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1: Piactér alatt vatera, jófogás, stb értesz?
2019. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bak Norbert ***** válasza:
100%
Emag pl.
2019. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy jelenleg van sok magy név a piacon, viszont Görög Ádámra hivatkozva, akkor is vennék a termékeket"


Itt mire gondolsz pontosan? Miért vennék Ádám miatt?

2019. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bak Norbi: Köszi részletes válaszod! :)


“áfás szja-s ev.-ként, egy rakat visszaigényelhető áfa mellett, amit a vállalkozás más tevékenységei generáltak.“


- mondanál egy-két példát, milyen esetekben igényelhető vissza az áfa, amivel lejjebb tudod tartani az áralat?

Továbbá említetted, hogy nem saját költségű GDPR - milyen opciók vannak?


-Utolsó válaszolónak : egy kicsit hibás volt a megfogalmazások. :) Alapvetően nem szívesen lépnék be egy alapból kompetitív piacra, viszont ehhez a területhez értek is. Görög Ádám csak szimplán azt mondta, hogy még egy erősen kompetitív piacon is tapasztalni lehet egy kis növekedést (telefontokokra utalt :D) - én pedig éhes vagyok és mihamarabb tapasztalatot szeretnék szerezni.


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2019. ápr. 7. 08:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és ment a zöld kéz! :D
2019. ápr. 7. 08:56
 7/10 Bak Norbert ***** válasza:

Gdpr kapcsán a piactér biztosítja az adatvédelem nagy részét, hozzád csak max a számlázás ( ami megint partner gdpr is lehet ( pl. szamlazz.hu) és szállítás miatt kerül adat.( szimteb partner gdpr)


Áfa pl. magasabb áfával beszerzett termék feldolgozása után alacsonyabb áfa-s áron eladott termékek után nem lesz nagyon fizetendő áfa. Pl. alapanyag ktg. 18-27% végtermék 5%-os áfával eladva (kávézó, reggeliző , étterem , stb. helyben készített és fogyasztott ételek, alkoholmentes italok) Ugyanígy ha van egy nagyobb beruházásod más tev. körre ( pl. haszongépjármű beszerzés, ingatlan felújítás) annak az áfája követelésként jelenik meg az áfa egyenlegen.

Eu importból beszerzett termék esetén Eu vat reggel ( eu adószámmal) nem fizetsz áfát, hanem nettó áron szerzed be a terméket. Itthon 27% áfával eladod, amiből alap esetben be kellene fizetni a 27%-ot.De mivel van mellette vendéglátó egységeid, volt beruházás után van egy rakat áfa túlfizetésed igy nem kell áfát fizetned az eladás után. Viszont versenyképes àrakat tudsz még úgyis adni, hogy a piactér levon 15%jutalékot ( cserébe nem kell 10 oldalas gdpr költséget fizetned, csak a ténylegesen eladott termékek utan van marketing költséged ( értékesítési jutalék -formájában ) nem kell önteni a pénzt a 15.000-ik saját webáruház emarketingjebe hogy egyáltalán rátaláljanak , hanem a piac legolcsóbb kínálatát is fel tudod vonultatni, mert van mozgástered árképzés téren és nem az 1-2% vagy veszteséges webáruházak sorát gyarapítod.

2019. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerem nagyjából Ádám hozzáállását, és nyilván igaza van ebben, de kompetitív piacra kezdőként belépni sokszorosan nehéz. Ha lehet, ne ott kezdj.
2019. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: Norbert, ha szabad kérdezni neked mi az eredeti végzettséged?
2019. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bak Norbert ***** válasza:
2019. ápr. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!