Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Igaza van a pékségnek? Nem...

Igaza van a pékségnek? Nem engednek bankkártyával fizetni.

Figyelt kérdés
Minden hétköznap reggel bemegyek a munkahelyem melletti pékségbe és veszek pékárút reggelinek 150-200 ft értékbe, kb. 2 hete és bankkártyával fizetek. Ma reggel szóltak hogy 1000 ft alatt nem fizethetek többet kártyával, mert nekik veszteséges amit művelek.
2019. ápr. 8. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
A kártyás fizetésnek horribilis összege van, a bankok igen jól járnak vele. Nem véletlen, hogy kis boltokban nem lehet kártyázni, egyszerűen nem éri meg. A mi boltunkban sincs, csak a webshopunkban, mert ott sokkal jobb kondíciók vannak.
2019. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Amennyiben ki van írva a boltban jól látható helyen, hogy ezer forint alatt nem lehet kártyával fizetni, akkor jogos. Ellenkező esetben nem tehetné meg.
2019. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

A bankok nagyon szigorúan szabályozzák, hogy ki és milyen kondíciókkal kap bankkártya terminált.


Szinte teljességgel kizárt, hogy bárkinek engedélyeznék, hogy x összeg alatt ne lehetessen kártyával fizetni. Ha van terminál lehet használni - ez a bank érdeke.


Innentől kezdve ha ezt az üzlet önkényesen megtagadja és ez a terminál kibocsájtójának a tudtára jut akkor simán megbüntetik / megvonják tőlük a terminált.

2019. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3%
Tevedes, utolso. Sok helyen ki van írva, hogy x összeg alatt nem lehet kártyával fizetni.
2019. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
És azt a sok helyet mind megcseszhetné a kibocsájtó. Csak nyilván nem ellenőriznek 1 millió terminál üzemeltetőt rendszeresen.
2019. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Nincs igazuk, simán "felnyomhatod" őket a terminált kiadó banknál. Komoly büntetésre számíthatnak.

Pár éve valamelyik komoly pénzügyi portálon cikkeztek erről.

Mondjuk a következmény ugyanaz lesz, hogy továbbra sem fizethetsz kártyával, mert valószínűleg elveszik tőlük a terminált.

2019. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szecessziós Vájling ***** válasza:
47%
Vannak olyan banki konstrukciók, amik nem okoznak horribilis számlát a POS üzemeltetőjének - nyilván egy pékségben ilyenre kellett volna szerződést kötniük. Azt hogy hoznak-e minimális vásárlási összeget kártyás fizetésnél a banknak és a pékségnek kell egymással lemeccselni, te nem igazán szólhatsz bele.
2019. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen nincs. Nem szabhat meg limitet.


[link]


Az meg, hogy jaj szegény boltosnak drága, az ne az én bajom legyen már. Ő a vállalkozó, oldja meg szépen, gazdálkodja ki.

2019. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%
Igaza van. Ha nem tetszik akkor kitilt ha akar, nem koteles kiszolgalni. Ezert kell levaltani a nyereszkedo, nem sajat penz utan kamatot szedo bankokat jobb es olcsobb technologiakra.
2019. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

ezt jó tudni. én Bécsben jártam meg múlt hónapban egy török pizzásnál...ott láttam a pulton belül a terminált, nem is gyanakodtam...meg amúgy is csak azért nem volt nálam euro, mert nem terveztem olyan helyre menni, ahol így kéne fizetnem. fizetésnél meg egyből mutatta, hogy ott van mellette az ATM, vegyek ki pénzt akkor...szóval végülis vasárnap, mikor minden zárva volt, ettem egy jó drága pizzát...


gondolom a nyugtát se annyira eröltetik ilyen esetben, azért nem szeretik az említett pékségben sem...nagyobb pénznél jó, lássák csak, hogy azért van forgalom, de ha párszáz Ft eltűnik nyomtalanul, az belefér...aztán ugye az ilyenek sírnak, amikor egy próbavásárláson lebuknak.

2019. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!