Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe éri meg befektetni,...

Mibe éri meg befektetni, milyen vállalkozást csinaljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyed-en vagyok, és nem szeretnék visszamenni boltba vagy esetleg gyárba majd dolgozni. Mennyi pénz kéne egy itthon indított vállalkozashoz?

Gondolom attól is függ, hogy miről lenne szó. Ez a másik. Fogalmam sincs. Valami kreatívkodós dologra gondoltam. (Ahol emberek egyedi megrendeléseire tudnék saját készítésű dolgokat csinálni pl.) De konkrét ötletem még nincs, de szépérzékem, kézügyességem,kreativitásom van, és az ilyesmi dolgok érdekelnek, tehát ebben gondolkodom. Szerintetek? Az állam amúgy ad valami támogatást ha jól tudom, kezdő kisvállalkozashoz?( Bocsi, ha tévedek!)

Amúgy nem ebből szeretnék meggazdagodni,(férjem nagyon jól keres, tehát nem baj az se ha csak havi 200at keresnék ezzel) csak valami olyasmit szeretnék csinálni, amit szeretek. És így nem kéne függenem beosztástól stb, főleg gyerek/gyerekek mellett.


2019. ápr. 10. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

teljes jóindulattal mondom, hogy ne kezdj válallkozásba.

egyrészt, mert nem vagy vállalkozó vagyis nem értesz hozzá (hacsak nincsen a környezetedben olyan, aki mindent meg tud neked ezzel kapcsolatban csinálni a kezdetekben és utána még kezeli is a dolgokat, tehát tulajdonképpen egy ügyvezető).


meg is lehet ezt tanulni, de hát az idő, te pedig gondolom minél előbb belevágnál. ez egy szakma, üzleti terv kell, tőke (általában sokkal több mint amire az emberek gondolnak), stb. stb.


az öcsém tartott erről pár éve egy tanfolyam-sorozatot induló vállalkozásoknak, bár leginkább azt ajánlotta, hogy ne vállalkozzanak (és ez a második ok, ma Magyarországon ennek egyre kevesebb értelme van), de azt nekem nagyvonalakban elmondta, hogy a több városban többszáz megismert ember közül csak 1-2 talán hosszú távon is életképes ötlettel találkozott.


nálad ez nem terv, hanem egy vágy, nincsenek konkrét elképzeléseid (ezzel nincs semmi baj, én is így vagyok vele, egy irodában dolgozom, szívesen szabadulnék a kötött dolgoktól, de ez nálam is csak egy vágy), amíg nem konkretizálod, nem fektetsz bele rengeteg időt és energiát, hogy ne itt kelljen erről kérdezni, addig tényleg kérlek ne vágj bele ilyesmibe (a fenti második okként említettek szerint egyébként sem, de ez már mindenkinek a saját döntése lehet).

2019. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
vállalkozásba, nem válallkozásba, természetesen :D
2019. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
64%

A vállalkozás a vállalkozónak nem befektetés - az pont ugyanolyan munka, mint a kéményseprés, tanítás vagy bolti eladó, csak egyszerűbb munkakörök helyett mások komplexebb problémáit próbálod megoldani munkabér és munkáltató által biztosított eszközök helyett saját számvitellel.

A kreatív-ipar egyébként tipikus rabszolgamunka, én elég kevés emberrel találkoztam, aki élvezte a reklámügynökségnél vagy nyomdában töltött időt - ráadásul igen magas kezdőtőke is kell a mai gépekhez.

2019. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meska.hu féle dolgokra gondolsz? Számolj utána, mit mennyiből lehet kihozni, mennyi idő alatt készül el és nézz utána, mennyiért lehetne eladni. A kettő különbsége ha legálisan csinálod, akkor ott az áfa, a könyvelő díja és az adók.
2019. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Mindig azt tapasztaltam hogy a vállalkozás tudás és tapasztalat kérdése. Ha az megvan, a hozzá szükséges anyagiak is követik. Például a méhészet gyakorlati oldalát méhésznél napszámosmunka közben tanultam meg. Régebben egy elektronikai termék gyártásához a prototípus kifejlesztése is tudás kérdése volt, azt a tudást meg otthon sajátítottam el. Én így részesítem előnyben a vállalkozást, hogy saját munkámból és tudásomból hozom létre és szinte semmi vagy minimális tőkéből. Persze ez nem azt jelenti hogy úgy nem lehetne ahogy sokan szeretik is csinálni, hogy lehetőleg semmi vagy minimális munkát és tudást befektetni és mindent pénzért csináltatni mással. Úgy is lehet, sőt talán kényelmesebb is csak akkor sok tőke kell hozzá. Igen, tényleg dolgoztam régebben olyan vállalkozóknál is aki az íróasztal mellől nem volt hajlandó felállni hanem mindent másokkal csináltatott és az ő dolga csak a pénz elköltése volt. Na meg a támogatások felvétele. Hogy aztán ezért buktak-e bele azt nem tudom. Kissé gyanítom hogy ezért. De akik hajlandóak voltak dolgozni és tanulni a sikerért, azok még bukás esetén is újra talpra álltak és nagyobb sikert értek el mint előtte.
2019. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

"tehát nem baj az se ha csak havi 200at keresnék ezzel"


Én 2 diplomával keresek nem sokkal többet ennél, nem csodálom, h beérnéd ennyivel...

2019. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

"férjem nagyon jól keres, tehát nem baj az se ha csak havi 200at keresnék ezzel"


Bocsánat, hogy kiábrándítalak, de nem fogsz...

És nem azért, mert az ügyességedet vonom kétségbe, hanem azért, mert iszonyat sokan pont ugyanezt próbálják csinálni (meska.hu), otthon gyerek mellől - nagy a konkurrencia.

Tegyük fel, kötsz egy babát... fonalköltség, munka, vállalkozás adója (mellékfoglalkozásként min. 25 ezer ft, főfoglalkozásként 50 ezer (!) ft. stb.

kiszámoltad már, hány 3-5 ezer ft-os babát kellene kötnöd ahhoz, hogy 200 ezer ft TISZTA hasznod legyen az adók, minden befizetése után?

2019. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki arra nem képes, hogy sok sok oldalon keresztül visszaolvasva ugyanezt a kérdést, az inkább dolgozzon másnak.


Felnőtt létedre, elég naiv vagy, ha az itteni válaszokra állapozol.


Inkább ne vállalkozz.

2019. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
T9, bocs
2019. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6: Hagyjuk már ezt az elitista f..szságot, hogy hány diplomával ki mennyit keres.

Marhára nem függ a diplomák számától, hogy ki mennyit tud keresni.

Ismerek szakmunkást, aki ennek az 5-6-szorosát keresi vállalkozóként, és ismerek 3 diplomás alkalmazottat, aki meg a 200-at épp hogy eléri.

Nincsen semmi összefüggés a diplomák száma és a kerese között.

Sőt, én inkább azt látom, hogy fordított összefüggés van.

2019. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!