Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha KATA mellett újra elkezdek...

Ha KATA mellett újra elkezdek dolgozni (teljes munkaidő), akkor be kell jelentenem valamit, hogy havi 25ezret fizessek 50 helyett vagy automatikus?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen be kell jelentened.
2019. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Köszi. Esetleg tudod a nyomtatvány nevét, amit használnom kellene?
2019. ápr. 15. 18:20
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Igen tudom. Ez a szakmám.


Egyéni vállalkozóknak a webes ügysegédet és a 19T101E nyomtatványt kell megjegyezni, ezeken gyakorlatilag bármit el tudnak intézni.

2019. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

De katásnak nem kell könyvelő lol :D


Komolyan, ilyenkor nem érzitek, hogy mégiscsak kéne? Mi van, ha itt gyakorin rossz tanácsot kaptok? Akkor kinek a felelőssége? Elárulom: a tiétek, akik sajnáltok ötezret egy könyvelőre.

2019. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm, megvan!


#4 Akkor így jártam... amúgy csak kényszerből lettem EV, de már nem sokáig.

2019. ápr. 15. 18:37
 6/15 Bak Norbert ***** válasza:
E.v-nek ( adózási nemtől függetlenül) nem kötelező a könyvelő. Nem csak a katasnak. Ennyi erővel, egy "hokedli könyvelő" is szét tárhatja a karját, hogy bocs nincs felelősségbiztosításom. Így jártál.
2019. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Magyarországon a vállalkozók elég nagy százaléka kényszervállalkozó. Sokaknak nem való ez, de nincs más választása.


Az meg, hogy így jártál...hát nem tudom, hogy mennyire mondanád ezt egy esetleges 200 ezres büntivel a nyakadban. Számoljátok ki az hány havi könyvelés...

2019. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Amikor KATA-s lettem, segített egy könyvelő... (nem, nem online) és félretájékoztatott az IPA-val kapcsolatban is, meg elfelejtette mondani, hogy a kamarának is fizetni kéne éves díjat... én jöttem rá 3-4 évvel később. Szerencsére nem volt késedelmi díj.
2019. ápr. 15. 18:46
 9/15 Bak Norbert ***** válasza:

Nemrég voltam túl egy 1,5-2 milliós adóhiányon, bírságon, meg többlet költségen ilyen könyvelő miatt.. Azért is mondom. Konzekvencia levonva, számviteli trv.-ben egyértelműen meg van határozva ev.-nek nem kötelező a könyvelő.


Más kérdés, hogy polgári peres eljárásban, mivel megbízási szerződés, behajtható a kár.

2019. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én amúgy kötelezővé tenném minden vállalkozoinak a könyvelőt.


Másik oldalról pedig a könyvelőknek is kötelezővé tenném a felelősségbiztosítást.


Én könyvelőként mindenkivel kötök szerződést és számlát adok (igen, az utcáról betérő "csakazadóbrvallásomcsináldmeg" embereknek is).


Felelőségbiztosításom is van és kötelezőnek is kéne lennie. Sajnos nem az.

2019. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!