Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van az, hogy ha vállalko...

Miért van az, hogy ha vállalkozó a kertjében kapál vacak motoros kapával, s mezőgazdasági vállalkozást alapít akkor teljesen helyénvalónak tartja mindenki hogy nem a vacak kapájával fog a vállalkozásában kapálni, hanem ipari kapát vesz?

Figyelt kérdés
Ellenben ha az otthon használt szürke egér felesége helyett gyönyörű szép konzumhölgyet bérel fel a vállalkozásába kapcsolat építéskor társnak akkor azt nem tartják helyesnek sokan.
2019. ápr. 17. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Mert az egyik egy motoroskapa a másik meg konzumhölgy. Nem érzed a különbséget?


Keress rá, a konzumhölgyet minden második ember prostiként aposztrofálja...

2019. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem arra gondolok. ha nem tudják, hogy konzum hölgy de a feleségének hiszik. akkor se tetszik sokaknak. pl magának a feleségnek se. de azt hogy nem a saját kapáját használja hanem pl. bérel már elfogadja mindenki
2019. ápr. 17. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Veled tényleg komoly gondok vannak ha egy embert egy motoros kapával mérsz össze.
2019. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
munkaidőben sok helyen nincs helye a családnak családi életnek. ép az a ritka amikor összemosható.
2019. ápr. 17. 20:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak arra gondolnak, hogy konzumhölgy nélkül a vállalkozó kevésbé tűnik felszínes féregnek, ami nem hátrány egy induló vállalkozásnál. Persze attól is függ, mi a célcsoport, az X6-tal is mekkorát kaszált a BMW...
2019. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
felszínes féregből van több tehát érdemesebb őket célcsoportnak venni
2019. ápr. 17. 22:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a te saját útkeresésed, nem fogja helyetted más megmondani, mit tartasz értéknek az életben.
2019. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Az első kérdésre az lenne a válasz, hogy azért veszik természetesnek ipari szinten az ipari kapát, mert logikus döntés. Többet bír, jobban teljesít és megbízhatóbb, és mivel hasznot is hoz, ezért meg is éri a pénzét, mert megtérül. Egy kávézóban sem olcsó kotyogóssal főznek kávét, mert nem tud olyan jót főzni és lassú is, így a drága ipari pressogép behozza az árát a gyorsaságával és jó kávéjával.


A második kérdés az több kusza szálat is tartalmaz, így többrétű a válasz is rá. Először is szerintem nem illik ilyet mondani, hogy szürke egér feleség.


Ráadásul egy feleségnek nem szükséges a férj vállalkozásában dolgoznia. Miért is kellene? A férj amikor alkalmaz bárkit is a vállalkozásában azt szerintem alap esetben nem a felesége helyett teszi, hanem csak szüksége van egy munkaerőre és felvesz valakit. A feleség hogy jön ide és miért a felesége helyett? Mintha muszáj lenne neki a férj cégében dolgoznia.


Ha valamiért a vállalkozó konzumhölgyet alkalmaz, hát tegye, de szerintem találna valódi titkárnőt is és más munkakörben jó és csinos munkavállalót, mert néha az is jól jön ha csinos és kellemes egy titkárnő. Bár nem létfeltétel.


Ha alkalmaz egy cég valakit és adott esetben lehet egy nagyon dekoratív nő is, az mitől lenne vagy lehetne baj? Természetes az ahol szükség van egy kimondottan jó küllemű nőre, ott nem biztos, hogy pont a feleség lesz megfelelő. Azért mert nem vagyunk egyformák. A feleség egyébként nem azt jelenti, hogy "a legszebb nő". Hanem azt, hogy nekem a legkedvesebb akivel szeretek együtt lenni. Na szóval a feleség nem a legszebb és a férj sem az. :) Gondolom ha egy nagyon jóképű pasi kellene egy cégnek, mondjuk szóvivőnek, reklám arcnak és stb, akkor meg nem a cégvezető férj fog szóba jönni mint első számú lehetőség. Vannak olyan esetek ahol cél vagy előny a nagyon jó megjelenés, csak ez miért gond?

2019. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én is ezt kérdezem
2019. ápr. 18. 18:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Vállalkozásba csak ipari gépet, ipari kapálógépet szabad venni,ha sokat használja.

Otthon a barkácsmunkád megcsinàlhatod egy Tescos fúróval is, de ha már egy asztalos céged van, amihez napi használatban van a fúró, inkább egy Makitát, vagy Bosch gépet veszel.

2019. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!