Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meskán hogy kell legálisan...

Meskán hogy kell legálisan eladni?

Figyelt kérdés

Még csak most akarom elkezdeni, saját készítésű noteszeket meg ilyesmi papírárukkal szeretnék próbálkozni. Azonban nem vagyok tisztában az adózással. Valahol azt olvastam, hogy csak bizonyos összeg felett kell bejelenteni, máshol meg azt, hogy már magánvállalkozóként kell kezdeni, különben az adócsalás. De hát az sem biztos, hogy beválik, hogy lesz nyereségem, egyáltalán, hogy lesz-e rá vevő.


Tehát már magánvállalkozóként kell belevágnom?



2019. ápr. 21. 22:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként egyetemista vagyok, nincs keresetem vagy ilyesmi, néha diákmunkákat vállalok.
2019. ápr. 21. 22:18
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

A használt holmijaid értékesítésénél van adómentesen eladható keret.

Ha eladási céllal csinálsz bármit, akkor az első fillértől kezdve adóköteles.

2019. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Meskánál kell adószám, valahol az oldal kisokosában írja is.
2019. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Mivel egyetemista vagy (gondolom nappalis), akkor nyugodtan lehet vállalkozást csinálni, nem kell járulékot fizetned magad után. Az esetleges nyeresged után kell majd, viszont rengeteg lehetőséged van költségelni.
2019. ápr. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!