Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Be lehet fizetni a torzs...

Be lehet fizetni a torzs toket reszleteiben?

Figyelt kérdés
Lehet havonta mondjuk befizetni? Vagy felevente? Kisebb osszegekben?

2019. ápr. 24. 14:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen. Gondolom Kft. törzstőkéjéről lenne szó. A minimum hárommilliót csak bejegyeztetni kell. Az a része, amit nem fizetsz ki, az megy jegyzett, de be nem fizetett tőkére egészen addig, amíg ki nem fizetgeted. Tőkét amúgy lehet apportálással is teljesíteni.
2019. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, kft!


2 milliot kene befizessek, 2 ev alatt. Az eselytelenek nyugalmaval vagyok, hogy ezt nem fogom egybe osszegyujteni, de arra lenne modom ha mondjuk 4x befizetnek 500-ret fel evente. Ezt lehetseges? Ugy meg lesz a 2 millio? Vagy egybe kell? Mert nem akarok hitelt felvenni emiatt, ha meg lehet igy is oldani. Ha nem, nincs mas valasztasom

2019. ápr. 24. 15:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Meg lehet így is oldani igen. Csak az ügyvédeddel és a könyvelőddel egyeztess erről, amikor alapítjátok a céget.
2019. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Bak Norbert ***** válasza:
Sokféle módja lehet a törzstőke befizetésnek, nem feltétlen kell kp lenni ( ha nyilatkozol arról hogy házipénztárban tartod az is elég, de esetleg ha van egy jól használható ötleted, azt is névértéken a kft rendelkezésére bocsájthatod 2 millió értékben, és egyben le van tudva pénz nélkül a törzstőke részed.
2019. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet mashogy. Mindenkeppen a bankba kell befizetni. Igy van megirva az alapitasi okirat. Eleg jo ugyvedem van szerencsere. Akkor amikor alapitottam az volt a torveny hogy az x szazalekat ‘hazi penztarba’ a maradekon bankszamlara.... jol megszivtam😃


Es amugy ezeket az osszegeket utana le lehet venni? Kp-ban?

2019. ápr. 24. 16:20
 6/19 anonim ***** válasza:
Mikor alapítottad? Mert már jópár éve nem kötelező bankszámlára rakni a törzstőkét. Szerintem csak az volt, hogy az ügyvéd így írta meg (gondolom simán iratmintás volt) és nem törődött a részletekkel. Lehet mégsem annyira jó ügyvéd. Amúgy ha a cég rendelkezésére bocsátod a pénzt, akár már aznap leveheted a számládról és akkor ott fog lifegni a pénztárban, amíg el nem költöd.
2019. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A törzstőkének nem kell "állnia" számlán. Az csak addig kell igazából, míg dokumentáltan leteszed. Tehát befizeted ma a számlára, kérsz róla egy kivonatot, utána meg felveszed a számláról, ennyi.
2019. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7: Mondjuk ha annyira jó az ügyvéd, akkor ezt is elmondhatta volna, mert neki fizettél, nem nekünk.
2019. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hat.. eleg szomoru igen, hogy ezeket nem mondta. Erdekes, pedig eleg sok munkaval bizta mar meg a csaladom ahhoz hogy megszivasson. Azert orulok hogy kiderult a dolog. Sajnos ezen mar nem valtoztathatok, de ezt jo tudni hogy igy is lehet! Koszonom a valaszokat!
2019. ápr. 24. 16:51
 10/19 anonim ***** válasza:

9: Nekem nagyon nincs jó véleményem az ügyvédekről. Mindentudónak gondolják magukat, aztán ha felhívod a figyelmüket 1-2 dologra, hogy az nem egészen úgy van, akkor még ők vannak megsértődve.

Van 3 ügyvéd is közeli ismerőseim között, mindhárommal dolgoztattam is már, és egyikkel sem voltam maradéktalanul megelégedve, mindhárom csinált valami bakit, amit utólag még korrigálni kellet.

2019. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!