Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A Jófogáson veszélyes-e...

A Jófogáson veszélyes-e replikákat árulni? Büntetik-e?

Figyelt kérdés
A Jófogás.hu nevű oldalon veszélyes-e replikákat(hamisítványokat) árulni. Szoktam látni replika felniket,ruhákat,táskákat de nem tudom hogy ezért megbüntethetnek-e? Volt-e már valakinek tapasztalata? Köszönöm válaszaitokat!

2019. ápr. 25. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az oldal sajnos nem foglakozik vele, a NAV viszont néha erőt vesz magán és intézkedik. Illetve van olyan cég, aki indított már pert hamisítványok netes árusítói ellen.
2019. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetném bűncselekmény szándékos elkövetését. Könnyen börtön lehet belőle.


Ezernyi legális üzlet van, amivel meg lehet keresni havi 2-4000 €-t.

2019. ápr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hamis termék forgalomba hozatala gazdasági bűncselekmény, melyről a BTK rendelkezik:


"A büntető törvénykönyv 296. paragrafusa szerint "aki árut a versenytárs hozzájárulása nélkül, olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el". A törvény azt is kimondja, hogy három évig terjedő szabadságvesztéssel járhat, ha a forgalomba hozott áru értéke meghaladja a 100 000 forintot. "


Tekintettel arra, hogy a jófogáson követhetetlenek az eladások, egy bukásnál ilyen esetben a NAV szinte vélelmezni fogja a 100 ezer ft feletti forgalmat (ugyanis a NAV-nak joga van megbecsülni a vélt forgalmat).


Azt szoktam mondani, hogy azt ugyan látod, hogy valaki hamis terméket árul, de azt már nem látod, amikor belefut egy NAV-os próbavásárlóba és utána megbüntetik.


Ráadásul nem csak a NAV figyeli ezeket az oldalakat, hanem esetenként a márkaképviselet is beleszaladhat egy - egy ilyen hirdetésbe - ma már nem gond az oldal lefordítása sem.


Szóval a kérdésedre a válasz: igen, megbüntethetnek.


Ráadásul fontos azt is tudni, hogy más országokban kicsit szigorúbban nézik ezeket a dolgokat, akár el is kobozhatják, ha magánemberként beutazol egy ilyen táskával:

"Fontos azt is tudni, hogy egyes országokban (pl. Svájc) akár a nem-kereskedelmi jelleggel (tehát magánforgalomban, turistaként, átutazóként stb.) bevitt hamis termékeket is elkobozhatják a vámhatóságok. Sőt egyes EU tagországokban (pl. Franciaország és Olaszország) közigazgatási vagy szabálysértési bírsággal büntetik, ha hamisított márkás termékeket vásárol vagy visz be az országba valaki."


Még mielőtt belekötnétek, hogy ilyen nincs is, megjelölöm a forrást is:

[link]

2019. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írd oda, hogy replika.
2019. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

@4


:D :D :D


Attól az még bűncselekmény marad.

2019. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!