Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógyszertárnak mekkora lehet...

Gyógyszertárnak mekkora lehet a tényleges nyeresége?

Figyelt kérdés

Egy 5000 fő alatti lakosú vidéki kisvárosban lévő patikáról van szó.

A nyilvános cégadatok szerint 150M körüli a patika éves árbevétele és 10M alatti az adózott eredmény.

Ez idáig rendben is lenne, viszont a patikus 2-3 évente cserélgeti a 20 milliós autóit, feleségének is 10M körüli autója van, egzotikus helyekre utazgatnak állandóan, van már egy csomó ingatlanjuk stb. stb.


Szóval sehogy sem jön ki a "matek".

Egy gyógyszertárnál hogy lehet ügyeskedni?



2019. ápr. 27. 10:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
65%

Na jó, tudod, mit, kérdező, segítek:

- honnan tudod, hogy nem ők nyerték meg a lottón pl. a 4 milliárdot (igen, tudom, előtte is utaztak)

- honnan tudod, hogy az adózott eredményüket nem fektették be a tőzsdébe és kaszáltak hatalmasat? Ezelőtt 8-10 évvel 3 ezer ft volt az Otp árfolyama, most 12 ezer ft felett van?

- honnan tudod, hogy nem vettek bitcoint, kockáztatva, amikor még egészen olcsó volt és nem azon nyertek hatalmasat?


Egyélbként meg, ha ismered őket, akkor sokkal egyenesebb és becsületesebb lenne, ha odamennél és MEGKÉRDEZNÉD ŐKET, hogyan tudják ezt csinálni?

Nem mondom meg, mit gondolok az olyan emberekről, akik más háta mögött furkálódnak, áskálódnak, irigykkednek, nyomozgatnak - mert kitilt a gyakori és annyit nem ér az egész.

2019. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

21: Annak, hogy 20%-ban lenne patikatulajdonos egy másik patikában, semmi értelme, mert legalább 51% tulajdonnal kell rendelkeznie a gyógyszerésznek egy patikában.

Tehát nincs olyan, hogy 80% gazdasági befektetőé és 20% a gyógyszerészé.

2019. ápr. 27. 14:07
 23/61 A kérdező kommentje:
22: Persze, középkorú kisvárosi patikus bitcoin-t vásárolgat:))))) Ez egyre jobb:))
2019. ápr. 27. 14:09
 24/61 anonim ***** válasza:
78%

Az a helyzet, hogy itt nem a válaszadók frusztráltak, hanem te kapsz idegbajt attól, hogy valakinek jól megy, és te nem tudsz ezen fogást találni.


Egész biztosan nem vagy olyan jól menő vállalkozó, mert akkor képben lennél.

Írtak olyasmit, amit nem tudhatsz. És teljesen jogos. Lehet lakásuk máshol, amit kiadnak. Vagy örökség, bármi egyéb.

Ismered őket? És???

Úgy tűnik, mégsem igazán, mert akkor tudnád a válaszokat!

Ismerek én is sok-sok embert, de ez nem jelenti azt, hogy minden apró részletet megosztanak az életükkel kapcsolatban! Főleg nem a pénzügyeiket!

Még ha néha beszélnek is erről-arról, azt nem fogják veled megosztani, hogy honnan van a pénzük, mert egész egyszerűen nem tartozik rád!


És hogy miért gondolom, hogy nagyon nem vagy képben pénzügyeket illetően?

Azt írod, alkalmanként 3-4 millió egy ilyen utazás. Hát én rákerestem, mert én sem vagyok képben - de legalább beismerem. :D


Nos, egy exkluzív Maldív-szigetei út jellemzően 300-400 ezer között mozog!

Találtam egy ajánlatot 800 ezerért, valóban, de találtam 300 alatt is!

Az összes többi ebben a 300-400 közötti árban mozog, itt több ajánlat is van. A nagy költségek benne vannak, tehát ez nem csak szállás, mint ahogy sok esetben hirdetnek. Ebben benne van a repülőjegy, a hotel, és az ellátás is. Konkrétan semmire nem kell költeniük, ha ott vannak, max ha mennek külön kirándulásokra vagy kocsit bérelnek.

Szóval még extrákkal is 1 millió alatt vannak, ketten!

Szerintem ez bőven kijön.

10 milliós éves nyereség, mivel az nem derül ki, mennyivel vannak alatta.

Ez elosztva havi 830 ezer a megélhetési költségekre, szerintem több mint luxus.

Évi 3 ilyen utazás, még mindig marad nekik 7 millió, havi közel 600 ezer, amiből csak rezsit fizetnem meg kaját vesznek. A kocsira tuti nem költenek, az le van írva.

Itt is kibukik, ha valódi vállalkozó lennél, ezt tudnod kéne, mert mindenki így csinálja.

Még abban is biztos vagyok, hogy egy csomó olyan dolgot le tudnak írni a patikánál, amit amúgy otthonra vesznek.

Pl. nagybátyám régebben vállalkozó volt, valami építőipari cégnek dolgozott be. Kért számlát mindig a tisztítószerekről, vegyiárukról, papír-írószerben, stb. ezeket mind el tudta számolni, pedig otthonra vette a fürdőszobai dolgokat meg mosogatószert, stb.

De vett magának Adidas-boltban mindent, és ruházati számlát is elszámolt, hiszen ő sem meztelenül dolgozik...


Ha ennek a házaspárnak van több, mint havi fél milliója élni, akkor ezek, amiket írtál, mind beleférnek, és még jogszerűek is.

Te csak irigy vagy, és egyből azt látod, hogy biztos lopnak meg csalnak.

2019. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy patikus 51%-ban résztulajdonos akkor egy másik simán lehet 20%-ban résztulajdonos. :) Sőt a maradék 29%-ának akár én is lehetek a tulajdonosa.


Kekeckedj még kérdező!


A patikus házaspár beszélget.

Nő: Van az kíváncsi ismerősünk aki állandóan csak kekeckedik) szívassuk már meg.

Férfi: Jó, menjünk el a másik két patika 20%-os bevételéből évente 3-szor milliós nyaralásokra.

Nő: Remélem furdalni fogja az oldalát a kis genyának. Azt hiszi jól ismer, de most jól megszívatjuk.

Férfi: A pesti lakások bérleti díjából meg vegyünk két 10 milliós bömbit. Szerintem bele fog őrülni a szerencsétlen, hogy nem tudja miből van ennyi pénzünk.

Nő: Mondjuk azt neki, hogy szarul megy a patika és csak ennyire telik. Na ettől aztán kiír egy kérdést a gyakorira és a válaszaiban fog szájkaratézni.

2019. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:

:D


Teljesen jogos.

Akinek jól megy, az is állandóan csak panaszkodik.

Én sose hallottam még senkitől, hogy "hú de sok pénzem van, azt se tudom, mire költsem!".

Ellenben rendszeresen hallom ismerőseimtől, hogy mennyire nincs pénzük, milyen drága minden, de ezzel egyidőben mindenből újat vesznek.

Tipikus emberi tulajdonság a panaszkodás, gazdagéknál sincs ez másképp.

2019. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

25:

Nem lehet lakásuk, hanem sorban veszik az ingatlanokat, én írtam!!

Menjél már be egy utazási irodába, hogy 2 hét Dominika egy luxusszállodában mennyiből jön ki, mert én utánanéztem.

Az adidas nacit költségként elszámoló rokonod meg gondolom az első Nav ellenőrzésig volt vállalkozó.

2019. ápr. 27. 14:29
 28/61 anonim ***** válasza:

Nos, kérdező, valószínűleg most meg fog ütni Téged a guta, de épp most néztem utána: 2020 januárjában Dominikába 120 ezer ft a repjegy 1 főnek egy irányba, 2 hét múlva vissza ugyanennyi, azaz oda-vissza 2 embernek 480 ezer ft (igazából kevesebb, csak bőven számoltam).

Szállást pedig a 2 hétre!!! , wifivel, stb 60 és 100 ezer ft között bőven lehet találni :-)

Szóval költőpénz nélkül 500 ezerből - 1 havi nyereségük (se)

2019. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
30-as vagyok és erre próbáltam utalni a görögországos példámmal, hogy ha valakinek azt mondom: Görögországban voltam, akkor "de jó Neked", azt meg nem is hiszik el, hogy 40 ezerből meg lehet járni.
2019. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:

30: Segítek: Dominika luxus helyen, 2 hétre 1 főnek 1M alatt nem jön ki.

És ők nem 2-en utaznak, hanem 4-en, a 2 egyetemista gyerekkel együtt.

2019. ápr. 27. 14:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!