Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógyszertárnak mekkora lehet...

Gyógyszertárnak mekkora lehet a tényleges nyeresége?

Figyelt kérdés

Egy 5000 fő alatti lakosú vidéki kisvárosban lévő patikáról van szó.

A nyilvános cégadatok szerint 150M körüli a patika éves árbevétele és 10M alatti az adózott eredmény.

Ez idáig rendben is lenne, viszont a patikus 2-3 évente cserélgeti a 20 milliós autóit, feleségének is 10M körüli autója van, egzotikus helyekre utazgatnak állandóan, van már egy csomó ingatlanjuk stb. stb.


Szóval sehogy sem jön ki a "matek".

Egy gyógyszertárnál hogy lehet ügyeskedni?



2019. ápr. 27. 10:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
33: Nem turkálok senkinek a zsebében, viszont én tisztességesen adózok és a 150M árbevétel, a 10M alatti nyereség és a látott életszínvonal valahogy nem áll össze.
2019. ápr. 27. 14:56
 32/61 anonim ***** válasza:
68%
Kerdezo egy ostoba troll.
2019. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
37%

Eltűnt a válaszom, bár semmi kivetnivaló nem volt benne.

Már nem is emlékszem, miket írtam.


Dominika is 300 ezer körül van. Nem 1 millió. Bőven belefér abba az árba, amit korábban írtam.

2019. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
65%

Adidas-téma, gyengébbek kedvéért (=kérdező): nyilván nem az lesz ráírva, hogy Adidas melegítő, hanem hogy "ruházat". Kb mindenhol ennyit írnak egy számlára.

Ha vállalkozó lennél, tudnád.

Nem kellett volna nagyot mondani.

Nem részletezik, hogy 10 db zokni, 3 db póló.Egy patikához meg kell a munkaruha, és az sem olcsó mulatság. Tudnád, ha képben lennél...


És hogy szerinted nem megoldható, hogy más patikában tulajdonos legyen, hiszen 51% kell?

De ott nem ő a patikus, használd már az agyad!

Üzlettárs, ez mond neked valamit!

Hiába van meg valakinek a végzettsége, ha nincs elég pénze, hogy beindítson egy vállalkozást!

És egy patikát nem tudsz 2-3 millióból beindítani, ergo keresned kell valakit, aki beszáll! Attól, hogy én pl patikus vagyok, még lehet olyan legális bizniszem, ahol simán csak a pénzemmel veszek részt, nem pedig a szaktudásommal!

Egy 10 m feletti adózott eredménnyel rendelkező vállalkozónak ezt tudnia kéne, és nem tenne fel ilyen ostoba kérdéseket.

2019. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

33: Nincs Dominika 300e körül, menjél már be egy utazási irodába és ne a gugliba írd be, hogy "dominika legolcsóbb"!

2 hét, 5 csillagos szállodában nem jön ki 1 főnek 800e-1M alatt. És ezt szorozd be 4-el.

2019. ápr. 27. 20:36
 36/61 A kérdező kommentje:

34: MUNKAruházat számolható el, bizonyos tevékenységi körök megléte estén, szigorúan szabályozott keretek között, de egy tételes Nav ellenőrzésnél magyarázkodhatsz, hogy milyen munkaruházatot is vettél te az Adidas márkaboltban (igen, ugyanis a számlán az is rajta van)

Ha vállalkozó lennél, tudnád...

Egy 2 fős patikában áruld már el milyen munkaruházat életszerű az évi 2db fehér köpenyen kívül?

2019. ápr. 27. 20:40
 37/61 A kérdező kommentje:

34: A patikák tulajdonlása konkrétan kihalásos alapon megy, kb. mint a közjegyzőknél.

Tudom, mert van a családban 10 éve gyógyszerészként dolgozó rokon, aki meg szeretett volna venni egy patikát, de a 80+ tulaj végül az unokahúga menyének adta el.


Tehát ha egy gyógyszerésznek már van patikája, az pénzért SEM fog átadni sem 20, sem 10, sem 1% tulajdont.

2019. ápr. 27. 20:43
 38/61 A kérdező kommentje:
39: ...ja, és az unnokahúga menye akkor végzett az egyetemen.
2019. ápr. 27. 20:45
 39/61 anonim ***** válasza:

[link]

8 nap/7éj 213 ezer hajóút :)

2019. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
54%

okoska, beírtam, azért írtam összeget!

esetleg kövesd már te is a saját tanácsod, és írd be, rengeteg 300 ezer körüli ajánlatot fogsz találni.


a ruházatos dolog nem most volt, de biztos vagyok benne, hogy meg lehet oldani.

dolgozzál akkor évi 2 köpenyben, ami rádrohad a melegben, vagy meg se szárad 1 nap alatt. de ez csak egy példa volt, hogy mit lehet elszámolni.

nos, én nem vagyok vállalkozó, de legalább nem is állítottam. te meg az állítólagos vállalkozásoddal olyan ostobaságokról teszel tanúbizonyságot, amik azért következtetni engednek a lényegre...


és az oldal tetején:

"én nem turkálok senki zsebében"

Ja....

nem hát.... :D

Azért számolgatsz, hogy mire mennyit költhetnek, mennyiért mennek nyaralni, hogy vesznek autót, stb...

2019. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!