Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék...

Szasza007 kérdése:

Saját vállalkozást szeretnék indítani. Az ötlet megvan, de szeretnék segitseget kérni pár dologban?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék egyeni vállalkozó lenni, elsősorban másodállásként szeretném csinálni. A kérdésem a következő lenne.

Ha bemegyek a navhoz, önkormányzathoz és minden rendben van és kiválltom a vállalkozoit, akkor utána már mindenképpen el kell kezdenem a vállalkozasom vagy barmikor belekezdhetek már utána? Mert ugye ötlet az van csak még nem tudom megvalositani.. vagy csak akkor vállthatom ki az igazolást ha már megvan a hely meg minden hozzá szükséges dolog?

Köszi ha valaki nagyon hozzáértő elmond mindent!



#vállalkozás #egyéni #vállalkozoi igazolvány
2019. ápr. 28. 15:34
1 2 3
 1/28 Bak Norbert ***** válasza:
70%

Az ötlettől hosszú még az út a vállalkozói kiváltásáig.

Kb a számlázás, tevékenység tényleges megkezdése előtti utolsó lépés a vállalkozói kiváltása.

2019. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
Elkezdeni elkezdheted bármikor, de a költségeket már onnantól fizetned kell, hogy ki van váltva a vállalkozói, akkor is, ha még nincs tevékenység. Tehát kiváltani akkor érdemes, ahogy az előttem szóló is írta, amikor már ténylegesen történik vállalkozói tevékenység, aminek következményeként számlakiállítás is fog történni.
2019. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én úgy olvastam, hogy amíg masodállasban csinálom addig nincs olyan amit ki kene fizetnem csak ha az evi 12milliót meghaladja a bevételem.

Pont ezert szeretném masodállasban csinalni. Illetve ha nem azonnal kezdem el a vállalkozast de az igazolast kiváltom annak ebben az esetben lenne e valamilyen anyagi következmenye. Mert erre a kerdesre így nem találtam választ sehol.

2019. ápr. 28. 16:32
 4/28 anonim ***** válasza:
40%

3: Szerintem keversz 2 dolgot. A 12M összeghatár a Katánál van, ott visont másodállásúként is van havi 25e kiadás.

Ha főállás mellett a tételes ktg-elszámolású, szja-s adózást választod, akkor valóban nincs havi fizetni való.

Viszont az akkor éri meg, ha tényleg sok mindent el tudsz számolni kiadásként.


Tehát jó lenne tudni, hogy milyen jellegű a vállalkozás tevékenysége.

2019. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Bak Norbert ***** válasza:
62%
másodállású szjaskenz akkor is van éves kamarai tagsági díjad, kommunális adó , építményadó, kemenyseprési díj, egyeb helyi adók szolgáltatási költségek, pl. iparuzsei ado is, könyvelési költség 0-as bevallások esetén is, bankszamla költsége. 12 millió az áfamentességi határ. ( amit előbb el kellene dönteni üzleti tervben foglaltak alapján , hogy megéri-e aamnek lenned egyáltalán?!.Ez feltételezi higy előbb csinálsz egy pár fajta üzleti tervet a különböző adozasi sajatossagokat es vállalkozási -formákat is figyelembe véve, mielőtt kiváltod az ev-t).
2019. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Na igen. Akkor valoszínű összekeveredtem. Annyi mindent olvastam.. egyaltalán nem vagyok benne otthon. Egyenlőre csak foglalkoztat a dolog és nem tudok segitseget kerni senkitől. Ezért erdeklődöm itt.

Jó hogy ennyire otthon vagytok benne. Sokat segit.

Alapjáraton egy díszmadár tenyesztessel foglalkozó vállalkozast szeretnék majd. Madarsimogatással, látvanyetetetéssel, egy saját tanyán ahol embereket fogadok hogy megnezhessék ezeket a különleges szabadon tartott állatokat..

Csibéket és tojásokat eladásra kinalnám.

Arra gondoltam hogy először itthon magamnak veszek párban nehány madarat és úgy itthonról kezdem el ertekesiteni a tojást és a csibeket. Természetesen számlával( úgy hallottam azt a navnál kell igényelni és nem jár semmi különösebb dologgal) és ha ez működik akkor cainálom nahyban vállalkozaskent.

2019. ápr. 28. 16:55
 7/28 Bak Norbert ***** válasza:
68%

Ehhez nem kell vállalkozás.

Őstermelőként is végezheted, adószàmmal a tenysztesi és a tanyás vendégfogadó dolgokat is.

2019. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
És az őstermelői azt hol kell kivalltani? Vagy az hogy működik? Mert egyenlőre nincs tanyám.. csak vennék ha ez bejön! Illetve azt mikor érdemes kiválltanom. Ha már van mit eladnom vagy előtte, hogy lesz mit eladnom?
2019. ápr. 28. 17:20
 9/28 A kérdező kommentje:

És ennek.az őstermelőinek van e valamilyen költsege? Áfa ilyesmi? Adozni itt is kell ugyan úgy?

Miben más az őstermelői mint a vállalkozás?

2019. ápr. 28. 17:22
 10/28 anonim ***** válasza:
30%

Esetleg a teljes vállalkozásodat ne építsük fel mi?


Nézz utána, és beszélj szakemberekkel. Ne képzetlen vadigenektől kérj pénzügyi és vallalkozási tanácsot.

2019. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!