Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Örökölt ingatlanok bérbeadása?

Örökölt ingatlanok bérbeadása?

Figyelt kérdés

Édesapán elhunyt márciusban, egyedüli örököseként 13 db budapesti ingatlant (12 lakás, 1 ház) fogok örökölni utána.

A hagyatéki eljárás még nem zárult le, de beszéltem már többször a közjegyző asszonnyal, aki szerint mivel egyedüli örökös vagyok és végrendelet nincs, illetve édesapám mindegyik ingatlanban egyedüli tulajdonos volt, így az összes ingatlant én fogom örökölni.

A házat el szeretném majd adni, viszont a 12 lakást mindet szeretném megtartani és kiadni bérbe.

Nézegettem már ingatlanos portálokon, alapterület és elhelyezkedés szerint olyan 150-400.000.- Ft-os összegekig tudom őket kiadni.

Úgy számoltam, hogy olyan minimum 2,5-3 millió Ft bevétel jönne a bérbeadásokból.

Úgy gondolom, mivel 12 ingatlan bérbeadása, az ezzel kapcsolatos intéznivalók, adminisztráció stb teljes embert kíván, így azt tervezem, hogy a jelenlegi munkahelyemen fel fogok mondani és csak az ingatlanokkal szeretnék foglalkozni.

Ehhez viszont úgy gondolom, mindenképpen szükséges lesz valamilyen vállalkozási forma. azért is, mert teljesen hivatalosan szeretném csinálni, illetve azért is, hogy az esetlegesen fölmerülő költségeket (időszakonként festés, meghibásodott készülékek, stb cseréje) el tudjam számolni

A kérdésem erre vonatkozik, hogy milyen vállalkozási forma lenne erre a legalkalmasabb?

Elég lenne egy egyéni vállalkozói kiváltása, vagy érdemesebb talán egy Kft-t létrehozni? És mondjuk Kft esetén nem gond az, hogy nem a Kft tulajdonában annak az ingatlanok, hanem az enyémben mint magánszemély, de a Kft végzi a bérbeadást?

Minden segítő szándékú választ köszönettel veszek.


2019. máj. 1. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Teljesen jól látod,ebből már bőven meg lehet élni,apád is jól látta. A továbbiakat már nem látom át,de érdekel a téma,így itt hagyom válaszom! :D
2019. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy adótanácsadó/könyvelőt hogy mi neked a legjobb, úgyis szükséged lesz rá folyamatosan. (Sajnos én most hagytam abba.)

De ez a vállalkozás tényleg egy életmód. Azt ne felejtsd el, hogy azért lesz vele gond, felújítások, javítások, ügyintézés szinte napi teendő lesz ennyi ingatlannál. Ha szállásadás is lesz, akkor takarítani kell és intézni a vendégeket. Értelemszerűen lesz költség is, több és többféle, mint gondolnád.

Rendesen és rendszerezetten kell csinálni, különben elúszol a fizetnivalókkal, teendőkkel, költségekkel. Felújítás idejére nem tudod kiadni, szóval hajtani fogod majd a kivitelezőt, aki állandóan csúszik.

Bérlő tönkreteszi a lakást, aztán lelécel fizetés nélkül és még a villanyt is kikapcsolják meg hasonlók.

Könyveltem ilyet, nem rossz üzlet, de ne lepődj meg, ha az éjszaka közepén felhívnak, hogy ömlik a lefolyóból a ... és csillagászati összegért jön a duguláselhárító, aztán ad egy hibás számlát, amitől a könyvelőd haja égnek áll... vannak sztorik, na.

Ez segítő szándékú volt, akár hiszed, akár nem. Legyen melletted valaki, aki segít és hallgass a könyvelődre, nem bántani akar...

2019. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ennyi pénzből fel is vehetsz valakit, marad még rendesen. akár egy frissnyudgíjast
2019. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2:

Mindenképpen ezt fogom tenni, de azért szeretnék több forrásból informálódni, mert egy könyvelő látva, hogy azért nem kevés a várható bevétel, nem-e az inkább ő számára kedvezőbb cégformát fogja javasolni, amiért több pénzt tud kérni a könyvelésért?

2019. máj. 1. 20:25
 5/16 A kérdező kommentje:
3: Egyenlőre nem szeretnék alkalmazottat, majd ha látom hogy egyedül már nem bírom idővel, akkor igen.
2019. máj. 1. 20:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jézus mária, 12 ingatlant fogsz örökölni de a gyakorin kérsz tanácsot IDEGEN, hozzá nem értő emberektől?


Sürgősen keress fel egy adótanácsadót, illetve a NAV-ot, ne itt kérj tanácsokat.


Amúgy tudtad, hogy a KFT alapításához kell 3 millió kezdőtőke is?

2019. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, dehogy kell hozzá hárommillió. Amúgy meg ha kellene is (nem kell), mondta, hogy eladja a házat, gyanús, hogy abból maradna is.
2019. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6: Mint írtam, minden segítő szándékú választ köszönettel veszek.
2019. máj. 1. 22:26
 9/16 A kérdező kommentje:

6: 13 db ingatlanról van szó, amiből 12 lakás, 1 pedig ház.

A házat el szeretném majd adni, beszéltem már egy ingatlanügynökkel, aki szerint 170-180 millió Ft közötti összegért lehet majd eladni.

Ennek egy töredék részből tervezem majd a vállalkozás indításának költségeit fedezni, illetve amennyiben szükséges, a lakásokban szükséges javítások elvégzését fedezni.

2019. máj. 1. 22:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Pláne kell, ha kft-be betol 1 ingatlant apportba a 12-ből.. :-)

Urban legendek.


Adótanácsadót ( és szvsz. nem csak hazait ) keress ne könyvelőt első körben, sok fajta lehetőség van adószámos magányszemélytől a cégig, offshore-on át a díjmentes használatra adásig, a kapcsolt vállalkozásig tevékenységenként elkülönítve.


Előbb találd ki mi az amivel egyedül meg fogsz tudni bírkózni, elég e a szimpla lakóingatlan bérbeadás, vagy bevállalsz -e nem lakáscélú hasznosítást magasabb bevételért, szálláshely szolgáltatást, stb.


Kell-e most felújítás ( évek során biztos ) vagy nagyobb generál, aminek jó ha az áfája megmarad első évben, de egyáltalán a jövedelmet miként lenne jó adóznod, mert a nagy bevétel még nem fog feltétlen annyi nettó jövedelmet sem jelenteni.

2019. máj. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!