Bioboltból megélni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy bioboltot nyitni.Meg lehet belőle élni vagy ezeket a termékeket nem keresik eléggé?Az árut pedig az organicav.hu-ról szerezném be!
2019. máj. 5. 17:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Jajj, istenem, ne haragudj, ha kiakadok, de annyira "bírom" az ilyen kérdéseket:

mégis honnan tudjuk, hogy meg tudsz-e élni belőle, ha azt sem tudjuk, hogy egy 73 fős kis vidéki településen vagy egy megyeszékhelyen laksz, nem tudjuk, hogy hány biobolt van a környékeden, van-e üzlethelyiséged hozzá vagy bérelni kell, stb.

2019. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Bérelni szeretnék Egerben egy közepes méretű üzletet!
2019. máj. 5. 17:26
 3/35 anonim ***** válasza:
Lokációfüggő. Beszállítókkal tárgyaltál már?
2019. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
A fent említett oldal volt a legszimpatikusabb!Írtam emailt többnek is de ezt találtam a legjobbnak!
2019. máj. 5. 18:07
 5/35 anonim ***** válasza:

Én meg mást nem értek, mint az első, főleg így, hogy még le is írod, honnan rendelnél:

én, mint vásárló, miért fizessek többet és termeljek neked hasznot, ha jó áron én magam is megrendelhetem ebből a webshopból?

Maga az ötlet nem rossz, mármint a bio irány, mert ennél nagyobb népszerűségnek talán sosem örvendett a természetes, bio, natúr, organikus vonal. De tényleg sok webshop van már, bár az is tény, hogy ehhez nem ért mindenki, és Magyarországon még mindig él az, hogy szeretné az ember személyesen megnézni, megtapogatni, amit megvesz.

Én műszaki cikknél, kozmetikumnál pl már rendelek, de cipőt, ruhát nem merek netről.

2019. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
De ez az oldal vagy nagyon új vagy csak nagyon el volt dugva de akit és megkérdeztem nem is hallott még róla!Tehát az innen rendelők száma szerintem nagyon alacsony!Ezért gondoltam rá.Meg azért írtam ki hogy ha innen rendelném szerintetek megérné-e?
2019. máj. 5. 19:31
 7/35 anonim ***** válasza:

Magát az oldalt én sem ismertem, de valószínüleg van több másik.

Meg nekem, mivel néha megnézek ilyen témájú cikkeket, a facebook állandóan feldobál ilyen témájú hirdetéseket, már unom is.

A helyi viszonyokat kellene feltérképezned, ahol nyitnál, nagy forgalom van-e, van-e már a környéken ilyen bolt?

2019. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

"Meg azért írtam ki hogy ha innen rendelném szerintetek megérné-e?"


Nos, ne haragudj, de akkor kimondom: látszik, hogy teljesen fehér folt Neked az üzleti világ (1-es vagyok)


Honnan a csudából tudnánk, hogy megéri e?

Ha azt mondom, hogy igen, akkor belevágsz? És esetleg Buksz egy hatalmasat, mert én rávágtam - meg más hozzá nem értő - hogy igen?

Felteszek Neked néhány kérdést - először ezeket válaszold meg magadnak:

Mennyibe kerül a helyiség bérleti díja havonta?

Mennyibe kerül a rezsije?

Mekkora lesz a bolt, mennyibe kerül a berendezése (+ pénztárgép 100 ezer stb)

Főállásban vagy mellékfoglalkozásban csinálom?

Milyen vállalkozási formában (adózás miatt nagyon nem mindegy (egyéni, BT, KFT, KATA vagy nem KATA, stb áfa vagy áfamentes)

Van-e boltvezető végzettségem, ha nincs, mennyibe kerül az alkalmazott bére havonta (min. kb. 220-230 ezer ft)

Könyvelő költsége.

Árukészletre szánt összeg.


Ha mindezeket megválaszoltad, akkor jöhet a kérdés, hogy ezek után ki tudsz-e termelni akkora hasznot, hogy pl ha havi 400 ezer ft kiadásod van, ez bejöjjön a "magokból"

2019. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
5-ös, nehogy magadra vedd a hozzá nem értőt - nem rád írtam, csak általánosságban.
2019. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Most komolyan egy tőled teljesen független wbshopra akarod építeni az üzletedet?

Ha igen, akkor szerintem ne kezdj bele.

2019. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!