Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozói igazolvány kiváltása?

Vállalkozói igazolvány kiváltása?

Figyelt kérdés

KATA-zni szeretnék, úgy tudom, hogy havi 50ezer. Ennek milyen feltételei vannak?

Mennyi idő alatt tudom kiváltani?

Mikor kell elkezdeni adózni? (Amikor kiváltom az igazolványt vagy ha ténylegesen elkezdem a tevékenységemet?)


Előre is köszönöm.



2019. máj. 6. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítok: a vállalkozói engedélyt kell kiváltani, magát a papír alapú igazolványt már nem kötelező.

Maga az engedély kiváltása ingyenes - a vállalkozói igazolvány , úgy tudom, 10 ezer ft-ba kerül (de nem kötelező).


"KATA-zni szeretnék, úgy tudom, hogy havi 50ezer. Ennek milyen feltételei vannak?"

Bocs, de ez a kérdés így nem igazán értelmezhető...milyen feltétele van annak, hogy 50 ezret fizess? Hogy legyen pénzed :D Komolyra fordítva a szót - ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod, akkor főállású vállalkozóként kell működnöd és ekkor kell 50 ezret fizetni.

A kiváltás maga rövid idő, okmányirodában történhet. Még mielőtt valaki belekötne: igen, Ügyfélkapun keresztül is lehet - de ott nem tudsz kérdezni.


Adózni úgy kell, hogy mindig következő hó 12-ig kell befizetni - a kiváltástól számítva. Tehát ha ma kiváltod, jún. 12-ig be kell fizetned az 50 ezret - ha van pénzed, ha nincs.


Javaslom, azért mielőtt vállalkozást indítasz, mindenképpen keress fel egy könyvelőt, mert sok mindent meg tudnál beszélni vele - olyanokat is, amikre most nem is gondolsz, nem is tudsz róla.

2019. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha ma kiváltanám az engedélyt, akkor nem máj. 12-ig kéne fizetni?

2019. máj. 6. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mivel május van, és ahogy az előző hozzászóló is írta következő hónap 12.-éig kell fizetni ami június 12.-e.
2019. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!