Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Az éllettársam katás egyéni vállalkozó, nyár végén át akar válatani Bt. -re a magas bevétel miatt. Engem akar beltagnak. Bele merjek vágni ebbe (többi lent)?

Ugye én beltag lennék, és a beltag saját vagyonával felel a társaság tartozásaiért. De a nevemen semmi sincs, se ingatlan/ingatlanrész, sem autóm csak a fizetésemet kapom a munkahelyemről. Ha belemegyek ebbe hogy beltag legyek, és a párom felvesz valami kölcsönt amit majd pár év múlva nem tus fizetni mert mondjuk becsődölne akkor nekem kell majd fizetnem a tartozást?

máj. 7. 17:45  Privát üzenet  

A válaszok
Bizony. Kinald fel, hogy legyen forditva, o a beltag.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 7. 17:56 Privát üzenet
1, korlátaln feleősség nem halmozható, nyilván az ev-t nem akarja megszüntetni, tehát nem lehet beltag...

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 7. 17:56 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Ajánld figyelmébe az egyszemélyes kft-t átalakulással.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 7. 18:59 Privát üzenet
xswerdy nevű felhasználó válasza:

ha váltani akar, miért nem ő lesz a beltag? Vagy pluszban akar még egy céget, amiből ki tud venni még 1x 1 milliót KATA-sként?

Nem tudom, hogy milyen a tevékenység, mennyire van benne a pakliban, hogy akár évek múlva kiderülnek olyan kötelezettségek, amire nem is gondoltok. Illetve nem tudom, hogy milyen a bizalom köztetek, és mennyire látsz bele a vállalkozás működésébe.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 8. 11:40 Privát üzenet
Kati53 nevű felhasználó válasza:

Miért akarja, hogy te legyél a beltag? Legyen ő. Ne vállald, mert mindenedet elveszítheted! Ismétlem, mindenedet!Sajnos láttam ilyet.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 11. 12:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egyéni vállalkozásba kezdenék, érdekelne, jól értelmezem-e a szabályokat? Illetve mivel kereskedhetek, milyen szolgáltatásokat nyújthatok?
Hogy tudnak az ilyen vállalkozások fennmaradni?
Egyéni vállalkozó bevétel muszáj saját számlára érkezzen?
Főállás mellett szeretnék indítani vállalkozást! Ebben az esetben egyéni vállalkozóként (ha jól értem) 6M Ft-ig áfamentes vagyok?
Egy Egyéni vállalkozónak 10millió bruttó éves árbevételből?
Vidéki műkörmös vállalkozókhoz szólna néhány kérdésem. Nálatok hogy alakulnak a pénzügyi dolgok?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!