Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az éllettársam katás egyéni...

Az éllettársam katás egyéni vállalkozó, nyár végén át akar válatani Bt. -re a magas bevétel miatt. Engem akar beltagnak. Bele merjek vágni ebbe (többi lent)?

Figyelt kérdés
Ugye én beltag lennék, és a beltag saját vagyonával felel a társaság tartozásaiért. De a nevemen semmi sincs, se ingatlan/ingatlanrész, sem autóm csak a fizetésemet kapom a munkahelyemről. Ha belemegyek ebbe hogy beltag legyek, és a párom felvesz valami kölcsönt amit majd pár év múlva nem tus fizetni mert mondjuk becsődölne akkor nekem kell majd fizetnem a tartozást?
2019. máj. 7. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Bizony. Kinald fel, hogy legyen forditva, o a beltag.
2019. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1, korlátaln feleősség nem halmozható, nyilván az ev-t nem akarja megszüntetni, tehát nem lehet beltag...
2019. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ajánld figyelmébe az egyszemélyes kft-t átalakulással.
2019. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:

ha váltani akar, miért nem ő lesz a beltag? Vagy pluszban akar még egy céget, amiből ki tud venni még 1x 1 milliót KATA-sként?


Nem tudom, hogy milyen a tevékenység, mennyire van benne a pakliban, hogy akár évek múlva kiderülnek olyan kötelezettségek, amire nem is gondoltok. Illetve nem tudom, hogy milyen a bizalom köztetek, és mennyire látsz bele a vállalkozás működésébe.

2019. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Miért akarja, hogy te legyél a beltag? Legyen ő. Ne vállald, mert mindenedet elveszítheted! Ismétlem, mindenedet!Sajnos láttam ilyet.
2019. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne legyél beltag, akkor se, ha semmid sincs.

Soha nem tudhatod, mikor csődöl be a vállalkozás vagy a kapcsolatotok és csak Te jársz pórul.


Az egyszemélyes KFT tényleg megoldás lehet a részére.

2019. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi (akik teljesen idegenek vagyunk neked) tanácsainkba jobban bízol mit az élet társadba? Vagy kamu a kérdés vagy igen nagy baj van.
2021. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!