Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Friss 18 évesen külföldön fél...

Friss 18 évesen külföldön fél millió euróval night clubbot nyitni melyik országban érdemes?

Figyelt kérdés
Természetesen Európában, és az is érdekelne, hogy helyi könyvelővel kell beszélni előre, vagy tanácsadóval?

2019. máj. 11. 16:02
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
S ha megeszem ezt s a helyet is akkor az enyém lesz végleg?
2019. máj. 13. 07:50
 32/35 anonim ***** válasza:
27%

Nem, fel milla euro semmi normalis helxre tobb kell, tapasztalatbol mondom en az elso night clubomat 4,8 milla eurobol nyitottam a masodikat 7.1 ből


17/f vállalkozó programozo mernok orvos night club tulajdonos olyan tipikus gyk olvaso mint te

2019. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladják... De ez a ritkább eset.Meg kérdés mennyiért.
2019. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Elgondokoztam, hogy milyen vállalkozásba kezdhetnék így regisztráltam ide hátha valakivel tudok beszélni így h kb semmit sem tudok a témáról. Viszont Hollandiában lehetséges lenne ilyenbe belevágni, tehát köszönöm továbbra is az érteémes válaszokat.
2019. máj. 13. 16:13
 35/35 xswerdy ***** válasza:
100%

Az EU-ban a tőke szabad áramlása biztosított, tehát jogi akadálya nincs, hogy bármely országban bármilyen legális vállalkozásba belekezdj. A személyek szabad mozgása szintén alapjog, tehát ki is költözhetsz, hogy vezesd a cégedet.


Nem EU tagállamban mindez nem alapjog, de egy befektető üzletembert ott is szívesen látnak, így ténylegesen ott sem várható adminisztratív akadály.


Hogy aztán hogy intézed az ügyeidet helyismeret, tapasztalat, és nyelvismeret nélkül, azt nem tudom. Cégalapítás, ingatlan vásárlás, vagy bérlés...


Amit itt leírsz, hogy megveszel egy működő helyet. Nos szép, de egy jól menő hely jellemzően nem eladó. Ha mégis (pl. nyugdíjazás miatt), akkor arra valószínűleg hamarabb lecsap valaki, aki helyismerettel bír. Jó eséllyel olyan üzletet fognak rád sózni, ami lényegesen rosszabb, mint ahogy kinéz.


Ha mást akarsz csinálni, mit a családi cégetek, azt meg tudom érteni. De először próbálj meg itthon valami kisebb vállalkozást. Ha ilyen értékes családi cégetek van, akkor gondolom abból kapsz osztalékot. Fektesd csak be azt. Egyébként koránt sem biztos, hogy a piacon megkapod a azt a fél millió EUR-t az üzletrészedért, amit gondolom a könyv szerinti érték alapján számoltál ki.

2019. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!