Kell kezdőtőke?

Figyelt kérdés

Olyat hallottam, hogy munkanelkulieket most nagyon tamogatnak vallalkozas inditas szempontjabol.

Igazandibol az a kerdesem, hogy olyat hallottam, hogy adnak 5millio ftot, csereb 5evig kell a vallalkozast fenntartani.De ahhoz, hogy beinditsam kell kezdo toke, vagy automatice adnak penzt?lehet hulyeseget kerdezek, de szeretnek vallalkozast inditani, es lenne is egy jo otletem, ami biztos vagyok benne, hogy menne is, de semmi kezdo tokem nincs, igy remenykedek benne, hogy ez nem csak egy pletyka



#vállalkozás #tőke #vàllalkozàsindítàs
2019. máj. 16. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

"es lenne is egy jo otletem, ami biztos vagyok benne, hogy menne is,"


Hát ez így azért kevés...minimum egy üzleti tervnek kellene lennie - meg talán 10 % önerőnek, de majd mindjárt jön Bak Norbert, aki jobban tisztában van ezekkel a pályázati dolgokkal.

Nekem csak még egy észrevételem van: azt azért ne felejtsd el, hogy 5 év alatt bármi történhet, jöhet egy válság is és ha nem tudod fenntartani a vállalt dolgokat, akkor súlyos adósságokat kaohatsz a nyakadba.

2019. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
BAK NORBERT :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Aki "tisztában van" :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
2019. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4,5 millió, 2 év lesz a fenntartási idő ennek 40%-a 6 havi bruttó 225.000 Ft bérköltség + járulék marad kb 2,5-3 milliód, amit pl. az alábbiakra költhetsz:


Bérleti díj, lízing költség

Tárgyi eszközök

Árukészlet

Piacra jutási költségek( marketing, helypénzek, stb. )


Ez mind szép és jó, de az operatív költségek közül egyedül a béred van fedezve támogatásból.


Teát a működésből és a bevételből kellene fedezni a további működési költségeidet, adóidat, stb. Majd bő fél év után már a teljes járulékodat is és ezt fenntartani még további másfél évig.


Az üzleti tervedet meg a kompetenciádat előbb majd felmérik egy "tanfolyam" jellegű előminősítésen a nemrég zárult mentorpályázat győztesei. Ehhez már van kereső, hogy hol kik lesznek azok és kik fognak ebben segíteni neked összeállítani, megítélni az üzleti terved, hogy életképes -e?


Ha igen, akkor közben lehet cashflowzni. és akkor kiderül mire és mennyi önerő fog kelleni olyan költségekre, amik nem elszámolhatók, de fontos lenne, pl. gépjármű - amiből csak új számolható el és el is vinné a támogatás egészét- , mert az jó eséllyel kelleni fog.


Támogatást működő bejegyezett cég, vállalkozás hívhat le. Ennek alapítási költségei is elszámolhatók, de ezt nem egyben adják oda, hanem majd kifizetési kérelemre.


Emellett anno a támopos elődjénél és azt megelőzően a mag zrt-nél is előálltak olyan esetek, hogy hiába adtad be a kifizetési kérelmet, nem utaltak 1-másfél évig. Tehát ha csak a pályázati pénzre alapozol akkor könnyen jégre fogsz tudni szaladni. Ezeket a forrásokat úgy célszerű beépíteni, hogy enélkül is meg tudd csinálni a vállalkozást, ha kisebb léptékben is, és ezt hívd le hozzá, hogy nagyobb lendületet kapjon a dolog.

Azért is, mert ítélhetnek meg csökkentett mértékű támogatást is, pl. nem 4,5 hanem annak csak egy részét, és akkor döntened kell, hogy bevállalod ennyivel és kicsiben kezded el, vagy elállsz a dologtól. Ha viszont kicsiben kezded el, akkor magad is el tudnád indítani jó eséllyel ilyen két éves kötelezettség vállalás nélkül, ami ha nem teljesül, akkor hiába fektetted be pl. tárgyi eszközbe a pénzeket,ha nem működik a bolt, nem az van, hogy ok ev. megszüntetés holnaptól és ennyi volt, hanem nem lesz elég likvid tőkéd arra, hogy a támogatás arányos részét visszafizesd.


2-es ha már ezzel (is) foglalkozok képesítéssel mentorként, így van némi rálátásom, gondolom arra írta az 1-es.


Emellett mint pl. a 42%-osnak network marketing, ügynöki melók, nem adnak pénzeket egyszámlás "kényszer vállalkozásokra" + van pár további pár kitétel, hogy milyen tevékenységre sem.

2019. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!