Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen végzettség kell táplálé...

Milyen végzettség kell táplálékkiegészítős bolt nyitásához, ha én akarok benne árulni is?

Figyelt kérdés
Utánanéztem itt a régebbi kérdések között és amennyire látom elég az eladói. Azaz legalább egy eladói végzettségű ember kell legyen az eladó térben. Más fórumokon meg azt írták, hogy boltvezetői is kell. Most mi a helyzet, mert fölöslegesen nem akarok kettőt elvégezni, ha tényleg elég az eladói? Köszi a válaszokat!
2019. máj. 17. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szakirányú végzettség csak akkor kell, ha egyéni vállalkozó vagy. Én ajándékboltot akartam nyitni. Erre közölték, hogy hát akkor tessék felmutatni egy külkereskedelmi diplomát, mert anélkül ugyebár nem lehet megrendelni valami szart Kínából, és feltenni a polcra. Megkérdezték, mit árulnék, mondtam, hogy hát bögre, póló, ajándéktárgy, ilyenek... mire hozzátették, hogy akkor ruhaipari végzettség is kell, meg mindenre, amit forgalmaznék, külön diploma. Mondtam, jól van, hülyék vagytok ti, aztán csináltam egy Bt-t, ahhoz meg nem kell. Aztán persze lehet, hogy csomóan belehaltak a szakszerűtlenül forgalmazott bögréimbe.
2019. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt elég nehéz elhinni, előző, ezzel az erővel senki sem nyitna bótot.

Amúgy a cégben kell hogy legyen megfelelő végzettségű ember, nem a boltban.

2019. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyénivel elég az eladóid ha megvan, ha nem akkor szakképzett munkaerőt kell felvenned.


Ha egyéniben gondolkodsz akkor engedélyeztetés, vállalkozói kiváltása stb. tud működni, de lesz egy törvényességi felülvizsgálat 90 napon belül, ahol be kell tudni mutatni vagy a bizonyítványod erről, vagy egy alkalmazotti szerződést, hogy van szakképzett alkalmazottad erre.


Másik lehetőség, tápkieget csak online árulsz, esetleg más termékekkel együtt 4791-es tev. körrel és az üzlet az ügyfélszolgálati irodaként/csomagpontként funkcionál nem tápkieg boltként. Idővel ezt lehet módosítani, ha megvan a bizonyítványod közben.


Ez esetben nem kell végzettség hozzá, de csak a neten, telefonon, emailben stb rendelt terméket adhatod itt el.


Másik variácó ha céget alapítasz, a cég önálló jogi személy nem kell neki szakképesítés és a tagoknak sem kötelező hogy legyen, végezheti a tevékenységet. De ha boltot akarsz akkor oda kell majd szakirányú végzettségű alkalmazott nyitva tartási időben, ugyanakkor ezt senki nem ellenőrzi tev kör felvételekor, hacsak utólag nem futsz bele egy munkaügyi ellenőrzésbe esetleg, vagy nem kérnek hozzá Nébih külön engedélyt, akik viszont addig nem adják ki,a míg nincs bizonyítvány bemutatva.

2019. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!