Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Civil Társaság gyűjthet /...

Civil Társaság gyűjthet / kaphat-e támogatást?

Figyelt kérdés
Hogy azt a társaág működésére fordítsa? Gondolok itt hely bérlésre utiköltség térítés?

2019. máj. 23. 19:25
 1/5 anonim válasza:
Ha hivatalosan bejegyzett, akkor nagyobb eséllyel jut támogatáshoz, SZJA 1%-hoz, NEA pályázatokhoz, stb. :)
2019. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:

mi az a civil társaság? Civil szervezetre gondolsz?


Igen, évente van valami pályázat, ahol kifejezetten működési költségre lehet pályázni. Ebbe beleférhet az iroda bérlet, a titkárnő fizetése, stb.


Útiköltség térítés elszámolható pl. az alkalmazottnak, ha vidékről jár be. De ha valami rendezvényetekhez kapcsolódóan kell pl. buszt bérelni, az ebből nem finanszírozható. Tehát az a működési költség, ami akkor is felmerülne, ha nem csinálnátok érdemben semmit. De persze az elbírálásnál előny, ha minél több érdemi munkát is végeztek.


És már működő civil szervezetnek kell lenni, (azt hiszem, egy lezárt évvel) az előző évi költség a bázis, tehát ez nem lehet, hogy megalakultok, az első évben valahogy elműködtök szinte nulla költséggel, majd pályáztok, hogy béreljetek irodát, felvegyetek fizetett alkalmazottakat, stb.

2019. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam
2019. máj. 24. 09:02
 4/5 A kérdező kommentje:
2019. máj. 24. 09:03
 5/5 xswerdy ***** válasza:

ezt nem tudtam, hogy van ilyen civil szervezet is, amit nem kell bejegyezni, nem kell hozzá 10 fő, csak 2....


Mivel viszont nincs bejegyezve, így nem lehet adószáma, ezáltal 1%-ot biztosan nem gyűjthet, és szerintem minden pályázathoz kell az adószám, szóval nemigen pályázhat semmire.

2019. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!