Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jövőre elszeretnék kezdeni...

Beugro kérdése:

Jövőre elszeretnék kezdeni méhészkedni ennyivel neki lehet indulni?

Figyelt kérdés
Most eléggé megakarom hajtani magam anyagilag mert már régóta gondolkozok rajta és jövőre elakarom kezdeni. Elakarom végezni a sulit ami 2 hónapos illetve vállalkozásba kezdeni mint méhész. Egy millió forint elég lenne kezdésnek? Persze fő állásba csinálnám akar napi 12-13 órába mert nagyon vonz ez a szakma.

2019. jún. 6. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

"Elakarom"

???


"Egy millió forint elég lenne kezdésnek?"

Első napra talán.

2019. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akár egyetlen kaptárral is elkezdheted, de mi a jó füttyöt akarsz kezdő méhészként csinálni napi 12-13 órában? :D :D :D
2019. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát első sorba természetesen egy csalad eleg lenne hogy tanuljak de utanna szépen fokozatosan akarom többel és többel fő állásba akarom csinalni. Csak azokkal foglalkozni van egy eleg nagy földem ott elférnének erdős rész.
2019. jún. 6. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a lelkesedésed. Megmondom, mit gondolok:

A 2 hónapos tanfolyam nagyon villámnak hangzik, szerintem egy fél évessel lehet hogy jobban jársz hosszú távon.


Egyetlen családdal is el lehet kezdeni, én is így kezdtem. Viszont sokkal praktikusabb, ha egyből 3-4 családod van, mert ha bármi gebasz van (pl meganyátlanodik), akkor a többiből ingyen és akár azonnal tudsz rajta segíteni. A tavaszi kiegyenlítés is nagyon fontos, hogy ne rajozzon rád akác közepén, és ha csak 1 családod van, azzal nincsenek alternatívák. Továbbá, ha van 3-4 családod, akkor már össze tudod őket hasonlítani, és sokkal hamarabb fel fog tűnni, ha valamelyikkel nincs rendben valami, mintha csak 1 volna.


Az erdőszéli méhészet jól hangzik, de nézz utána, hogy pontosan milyen erdő, és az neked mikor/mire/meddig lesz jó. Fenyvesben pl kifejezetten szívás méhészkedni.


Nem kell hozzá sok pénz, én nulla forintból kezdtem, és kb a 4. vagy 5. évben kezdtem rájuk aktívan költeni (kivéve a gyógyszerek, mert az minden ébven kell!). Ha szeretsz barkácsolni, magadnak is tudsz kaptárat csinálni, aztán majd lecseréled a méz árából. Úgyis beletelik pár évbe, mire kitalálod, hogy melyik fajta kaptárral szeretsz jobban dolgozni.


Az ideális az lenne ha elszegődnél egy idősebb méhészhez segíteni, aki megmutatja, hogy mire érdemes odafigyelni, és mentorál az elején. Ha személyesen nem is ismersz ilyet, az ismeröseid ismerősei/rokonai között biztos van. Ki kell írni Facebookra, hogy "van az ismerőseim ismerősei között méhész?" - tuti találnak neked valakit.

2019. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Egy családdal semmiképp ne kezdj méhészkedni mert már a korábbi válaszoknál is le van írva hogy ha például anyátlan lesz a család akkor nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Én 3 családdal kezdtem el a méhészetet az igaz hogy munkahely mellett de sajnos abba kell hagynom egészségi okok miatt. És ha szeretsz barkácsolni akkor sok pénzt meg tudsz spórolni. De egy két hónapos suli édes kevés a szakma megtanulásához főleg ha még nem voltál méhek között. Sajnos az időjárás miatt nem nagyon lehet tervezni mert mivel az akác lenne a méhészek számára a fő bevétel és az utóbbi éveket nézve nem igazán volt jó az idő. Én azt mondom hogy inkább munkahely mellett csináld mert ez nem egy biztos szakma. Bejön egy költésrothadás és oda van több éves munkád, vagy egy rosszul végzett atkakezelés stb. Menj el egy idősebb tapasztalt méhészhez tanulónak és ott többet tanulsz mint egy két hónapos tanfolyamon. Én 16 évesen kezdtem és egy idős méhésznél voltam tanuló. De sajnos a betegségem miatt tönkrement az állományom, ami pedig maradt azt tavasszal felszámolom
2019. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Persze fő állásba csinálnám akar napi 12-13 órába mert nagyon vonz ez a szakma."


Ha nagyon vonzana ez a szakma akkor ilyen alap dolgokat ,hogy mennyivel lehet belefogni a méhészkedésbe nem itt kérdeznél.

Hanem egy profi méhész mellett már le húztál volna vagy 3 évet. Akár csak úgy ingyen mint ki segítő mert vonz téged a méhészet és akkor fillérre pontosan tudnád mi mennyibe kerül. Mit kell megvenni kezdésnek és mi az ami ráér később

2021. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!