Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 80 millió forint árbevétel...

80 millió forint árbevétel soknak számít?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy kft-je, és szereti magát úgy előadni, mint ha nagyon gazdag lenne. Én inkább úgy látom, hogy jól él de a gazdagságtól messze van.

Más bevétele nincs, csak a cégét viszi. Villanyszereléssel foglalkoznak és a tavalyi évben felfelé kerekítve 80 milliós árbevételük volt. Ez soknak számít hasonló tevékenységű cégek között?



2019. jún. 6. 13:21
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
88%
Ha 75 millió volt a kiadás, akkor nem sok.
2019. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem
2019. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
67 millió anyagjellegű ráfordítás, 4 millió személyi jellegű ráfordítás és 6 millió egyéb ráfordítás. (Ezekről nem tudom pontosan melyik mit takar). Valamint 2 embert foglalkoztatott.
2019. jún. 6. 13:26
 4/25 anonim ***** válasza:
24%

Érdekes, milyen pontosan tudod ismerősöd bevételeit :D


Egyébként a profit a lényeg mindig.

2019. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

4: a beszámolók teljesen nyilvánosak, így ha tudsz egy cégnevet ennek Te is utána tudsz nézni. Az árbevétellel mondjuk pont az ismerősöm dicsekedett el, a többit értelemszerűen a beszámolóból tudom.

Adózott eredményük ~70 ezer forint. A profitot nem tudom mennyi lehet, és ezért is érdekel, hogy a számok alapján ez milyen cégnek számít? Jólmenő vállalkozás? Vagy inkább csak egy kisvállalkozás?

2019. jún. 6. 14:25
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
Ha 2 embert foglalkoztatott, és az éves bevétel 80 misi, akkor inkább micro vállalkozás.
2019. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

Így van, teljesen nyilvánosak az előző évi éves netto árbevételek.

Soknak számít igen. Kényelmesen lehet belőle élni. Ami necces, az olyan 30M alatti bevétel, 2 fő foglalkoztatásával, az is élhető, de gyarapodás nemigen valósítható meg.

2019. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%
Srácok, tisztában voltam vele én is, hogy nyilvánosak az adatok. A megjegyzésemet arra értettem, hogy mennyire jellemző a magyarokra, hogy más pénztárcájában szeretnek kutatni.
2019. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem olyan kicsi vállalkozás.

Alapból nem turkálnék a pénztárcájában, de mivel folyton úgy adja elő magát, mint egy magyar Bill Gates, így kíváncsi lettem, hogy van-e ennek alapja is.

2019. jún. 6. 16:17
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

80 millió papírozott forgalom egy ilyen kis vállalkozásnál teljesen rendben van. Hogy mennyit keres valójában a fickó, az meg az ő titka, merthogy azért általában okosban vannak megoldva a dolgok, minél kevesebb adó befizetésével.

Ha zavar, akkor foglalkozz a saját életeddel, koncentrálj másra.

2019. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!