Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri webshopot indítani...

Megéri webshopot indítani Kínából rendelt árukkal?

Figyelt kérdés

Kezdésnek telefontokokra és hasonló kiegészítőkre gondoltam (főleg samsung felsőkat., és iphone). Webshopot megtudom csinálni magam, SEO nem annyira megy még, ezért közösségi oldalakon hirdetném az árut.


Jogos a kérdés, miért ne venné meg a vevő rögtön ebayről a tokot?

Sokan félnek külföldről rendelni és előreutalni, vagy csak nem akarnak 1 hónapot várni a szállításra.

B2b oldalak... pl made-in-china.com.

1-2 dolláros áron vannak már jónak tűnő darabok (ami szintén kínai, de b2c oldalakon már 3-4$).

Persze minimum darabszám is megvan adva, de 1$-os termékből nem gond 100-at rendelni.

Legálisan akarom az egészet csinálni. Még nem annyira ástam bele magam a témába, nem tudom a vámon és áfán kívül milyen egyéb költségeket vernek még rá a szállítmányra, de ha 1$-os tok 2$ lesz mire ideér, az se tűnik rossznak.

Később bővíteném a termékkínálatot, raktár van. Marketingre és az árura van fél millió ft tőkém. Ha beválik a dolog, akkor beruháznék egy komolyabb nyomtatóra is, és egyedi mintájú tokokat is árulnék.


2019. jún. 13. 21:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy telített a piac. De a konkurencia 1-2 dolláros tokot 4-5-6-7 ezer forintért árulja az iphonera... + szállítási díjat is elkérik. És még így is viszik mint a cukrot, pedig ugyanaz a gagyi ebayes szilikontokot kapja a vevő.
2019. jún. 13. 21:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Naponta megkérdezi ugyanezt vki. Senki sem fél már netről vásárolni. Ha legálisan akarnád csinálni, akkor neked is több ezer forintért kéne adnod a telefontokat
2019. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hmm.. akkor partnerprogram az ebay, aliexpress, gearbest oldalak valamelyikével jobb választás lenne (50-70%-os jutalék)?

Lényegében könnyebb lenne és még csak nem is lenne annyira kockázatos, később innen is lehetne továbbfejlődni.

2019. jún. 13. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy is bukta lesz
2019. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pozicionálás és márka építés. Szerintem csak így éri meg.
2019. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amennyire az appok az ember szájába tolják, hogy hogyan vásárolj meg ha bajod van, hogy kapod vissza a pénzed, aligha életképes ez már. Plusz minden sarkon van kb telefontok bolt..
2019. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valamit nem igazán jól látsz: a Vatera pl. tele van 1 ft-os (bocsánat, 1 ft-ról induló) Iphone tokkal, csak Iphone tokból 443 oldal kínálat van - ezzel akarsz versenyezni?

[link]


Sőt, tovább megyek:

Az 1 dolláros tokra + szállítási költségére rájön a 27 %-os ÁFA és a vámkezelés, DE! a saját adódat kifelejtetted belőle, ami havi 50-75 ezer ft körüli - ez azért jelentős tényező.


Végezetül a "viszik, mint a cukrot"-hoz:

az elmúlt 1 hónaban 117 Iphone tokot adtak el, ebből 11-et 1 ft-ért.

[link]

2019. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!