Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan adózik az, akinek csak...

Hogyan adózik az, akinek csak kevés bevétele van pl. havi 20-30-50e Ft és nincs mellette más munkahelye? Legalábbis kezdetben ennyi, később majd lehet több. Milyen adózási formát lehet ilyenkor választani?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 09:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Adózási formától függ, de főfoglalkozás keretében komoly járulékot kell fizetni. Hiába ennyi a bevételed, ha például KATA-s vagy, a havi 50 000-et mindenképpen ki kell csengetni.
2019. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mert a kata semmiképpen nem jó, mert 50 ezret nem tudok havonta befizetni. De sokan vannak, akik otthonról dolgoznak, árulnak ezt-azt, de nincs 100e bevételük, meg nekem se lenne, akkor erre mi a megoldás?
2019. jún. 17. 09:55
 3/32 anonim ***** válasza:

Be kellene látnia az embereknek, hogy a vállalkozáshoz nem elég az, hogy van időm, meg ötletem esetleg. Igenis kell hozzá egy bizonyos tőke, mert előfordulhat, hogy az elején veszteséges a működés (értsd több a kiadás mint a bevétel). És a vállalkozások nagy része ilyen, nem lehet rögtön egymilliós havi bevétellel indulni. Be kell fektetni a vállalkozásba, hogy pénzt hozhasson és jelen esetben az adók/járulékok számítanak befektetésnek.


Amúgy ha okosan csinálod a katát, akkor főállás nélkül sem kell kifizetni az 50 ezret, de ez már más tészta.

2019. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
1millió sohasem lesz, de nem is ez a lényeg, nekem elég lenne a kevés bevétel is, viszont fontos, hogy plusz legyen, ne mínusz, mert akkor az egésznek semmi értelme. De ahogy eddig olvasgattam erre mintha nem lenne megoldás. Még egyszer leírom, nem a sok pénz a lényeg, hanem hogy valamennyivel kiegészítsem a családi kasszát, de a ráfizetés nem megoldás.
2019. jún. 17. 10:33
 5/32 A kérdező kommentje:
Azt hogy értetted, hogy nem kell kifizetni a havi 50 ezret? Hanem mennyit?
2019. jún. 17. 10:34
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni dolgozni, összegyűjteni egy kis pluszt, amit bele tudsz fektetni a vállalkozásba. Amint beindul vissza fogja hozni ezt a kis befektetést a vállalkozást és máris pluszban vagy. Azt kell megérteni, hogy nulla befektetéssel nagyon nehéz pluszt csinálni, pláne úgy, ha nincs főállásod.


A nem kell az egész katát kifizetni úgy értettem, hogy el lehet menni "tanulni". Vannak iskolák, ahol havi hatezer forintos tandíj mellett nappali tagozatos diáknak minősülsz és akkor már csak a havi 25 ezres katát kell fizetned, ami így összesen havi 31 ezres kiadás az 50 helyett. De ilyet nem szabad csinálni, csak hallottam, hogy van ilyen :D

2019. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

"1millió sohasem lesz, de nem is ez a lényeg, nekem elég lenne a kevés bevétel is"


Ne haragudj, nem leszólni akarom a mentalitásodat, de így ne kezdj bele egy vállalkozásba. Azért mondom, mert ebbe a hibába én is beleestem.


Lehet, hogy neked személy szerint elég a kevés bevétel is (bár hosszú távon ezt kétlem), de a vállalkozásodnak NEM ELÉG, mert likvid tartalékot kell képezni benne, ráadásul muszáj növekedési pályára állítani, különben előbb-utóbb becsődöl. A növekedéshez pedig egyre nagyobb bevételekre van szükség.


NE gondolkodj kicsiben, mert úgy nem lehet (sikeresen) vállalkozni.

2019. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Több bevételt nem tudok tervezni, legalábbis olyan ötletem nincs amit folyamatosan tudnék növelni, de nem is feltétlenül vállalkozásra gondoltam, csak valahogy adózni kéne gondolom a kisebb bevételekből is, nem akarok büntetést fizetni, de egy kis plusz bevétel meg jó lenne. De gyerekek mellett túl sokat dolgozni se tudok, valami megoldáson gondolkodok. De mindenhol zsákutcába jutok sajnos. Semmi sem megy.
2019. jún. 17. 14:47
 9/32 anonim ***** válasza:
Van emellett főállásod?
2019. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
nincs
2019. jún. 17. 15:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!