Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri belső autókárpit...

Megéri belső autókárpit tisztítással foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Budapesten szeretnék bérelni egy helyet, ahol naponta 4-5 autó belső kárpitját és műanyag részeit tisztítanám.

Jelenleg is tisztítok autókat alkalmazottként, de hetente csak néhány darabot csinálunk, télen meg szinte semennyit.. szerintetek elérhető Budapesten napi szinten a 4-5 darab, akár télen is, jobb marketinggel?



2019. jún. 30. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel nyújtanál jobb szolgáltatást, mint azok helyek, amik minden második sarkon vannak és külső belső mosást, kárpittisztítást csinálnak, políroznak, mindenféle külső, belső ápolást csinálnak.

Őszintén szólva én nem vinném két helyre a kocsit. Elmegyek egy mosóba, ahol kívül belül, mindent megcsinálnak.


Na meg számold ki, milyen áron kellene csinálnod? Ha napi 4-5-öt csinálnál, akkor 2 óra kb 1 autó. Na most csodát tenni nem lehet ennyi idő alatt is lesz minden napra teltházad, hacsak nem valami extrém módon frekventált helyen vagy. Aminek meg horror a béletidíja (pl. Pláza mélygarázs) szóval meg tudsz csinálni heti 15 mondjuk megvan, havi 60 autó, milyen áron kellene csinálnod, hogy megérje?

2019. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem 2 óra, nem mondtam h két óra, csak annyi már jó lenne egy napra. Miben vagyok jobb? Hogy akár fél óra alatt megvagyok, csomagfüggő, raadásul nem használok vegyszert ami szintén pozitív, a végén megszárítom, kb 40 perc-másfél óra és kész az autó. Másoknál ez azért sok órás elfoglaltság. 13-25 ezer kb ez is csomagfuggo.

A külső mosás más történet, nem feltétlen akarja mosatni is az ember, azt kb hetente kéthetente ugyis megteszi ..

2019. jún. 30. 20:43
 3/10 A kérdező kommentje:
A "minden második sarkon vannak" enyhe túlzás, mert nem sokan foglalkoznak belső tisztítással.
2019. jún. 30. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem akarja, pont azt mondom, hogy egy helyen letud mindenki mindent. Nem fog két helyre menni, kétszer lerakni a kocsit, BKV-zni, vagy plázázni emiatt. Az összes kézi autómosó csinál belső tisztítást is. Amire te gondolsz, azt a többség évente max egyszer csináltatja meg, vagy még ritkábban.

Igazából ez nem egy létező piaci rés amit be akarsz tölteni.

2019. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen amiről én beszélek azt kb évente vagy ritkábban csináltatják. De van kb 650000 autó itt..

Egyebként meg tudnám oldani a külső mosást is gőzzel.

2019. jún. 30. 21:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Másreszt nem tudom, ki az aki lerakja egy külső mosásnál a kocsit rajtad kívül:))
2019. jún. 30. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy külső-belső mosás 20-30 perc, azt megvárják nyilván, én is. De az is idő, be kell jelentkezni, meg kell várni stb stb. Tehát egy időpont, amit be kell illeszteni a mindennapokba. Ha a te 2 órás programodat nézzük, ott már nem akar senki a mosó ajtajában téblábolni míg végzel...

De ha ebben dolgozol ne kelljen már elmagyarázni, szőrszálhasogatni ;)


Továbbra is azt mondom, ez akkor piacképes hosszú távon, ha ugyanolyan színvonalú szolgáltatást nyújtasz kint és bent is. Tehát waxolás, gépi polírozás, motor, alvázmosás stb stb. Nem csak egy laza leveretem kívülről, belül meg prémium szolgáltatást nyújtok típusú üzlet.

2019. júl. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Te nyilván szobafestőtbse hívsz, hanem keresel egy generálkivitelezőt, aki lefest, rendberakja a fürdőszobát is, a járólapokat, na meg az ajtókat is ki kéne cserélnie. Ki a franc akarna csupán festésért szakembert hívni, nem igaz?
2019. júl. 2. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:

A hasonlat rossz, de látom hiába beszélek, mert nem akarod megérteni a dolgot. Neked becsípődött, hogy ez így jó lesz. Szóval hajrá, csináld;)


(csak nem értem akkor minek a kérdés)

2019. júl. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A hasonlatom nem rossz.. a külső és belső tisztîtás két totál különbözô dolog. És nem mindenki akar 50ezret költeni egy autó megtisztítására, sztem ez nyilvánvaló..
2019. júl. 3. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!