Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tapasztalataitok/véleményeiete...

Tapasztalataitok/véleményeietek alapján gépészmérnöki diploma mellé mit ajanlanátok cégalapítás esetén?

Figyelt kérdés

Habár még csak az 5. Félévem lesz az egyetemen , de utóbbi időben kicsit gondolkodtam és bár nem nagyon látok bele a dolgokba, de szeretnék későbbiekben egy céget alapítani. A kérdéseim a következők lennének: hogy

1. Mégéri e céget alapítani, sok előny és hátrány ellenére mit gondoltok erről? (Gépeszmérnök területen)


2. Ha szeretnék, elég lenne csak munkatapasztalat során alapítanom egyet?


3. Ha viszont ez nem elég, akkor mit végezzek pluszba el? Gondolok itt (ami szerintem egy céghez kell, de lehet teljesen marhaság,sajnos ezzel sem vagyok igazán tisztában és a későbbiekben mindenképp beleásom magam a témába) hogy:

3.1: mérlegképes könyvelő OKJ kepzés

3.2: pénzügy-számvitel diploma / teljesen

más de DIPLOMA

3.3: habár ez már nem teljesen ide tartozik, de szeretnék hegesztő minősítést is szerezni ha úgy alakulna, mert az is jól jöhet.


Ha valaki volt olyan rendes és végig olvasta ezt a sok zagyvaságot, akkor szívesen olvasom az építő kritikákat, mert biztos vagyok benne hogy rosszul látok dolgokat , de szeretném ezeket a ti segítségetekkel korrigálni.


Köszönöm előre a válaszokat!



2019. júl. 10. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Végezd el a sulit.

2. Szerezz munkatapasztalatot, hogy egyáltalán megértsd, mi ez a szakma. Az egyetem csak a kezdet...

3. Építs kapcsolatokat.

4. Máris fogod tudni, hogy hogyan tovább, mire van szükség az előrelépéshez. Lehet, hogy a kivitelezésben helyezkedsz el, lehet, hogy tervezésben. Lehet, hogy gazdasági oldalon fejlesztheted magad (egy gazdasági vonalú diplomával), de lehet, hogy a számítógépes tervezésben, programozásban. Fontos és a gépészettel összefüggő ág a tűzvédelem kérdésköre. Meg még ezer más irány.


Hát szóval mindent a maga rendjében.

Amúgy a könyvelő okj az biztos, hogy nem releváns.

2019. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pénzügyi vonal felesleges, erre van a könyvelő, akinek fizet az ember havi 5000ftot. Ennyi erővel műkörmös, fodrász, kozmetikus OKJt is el kellene végeznem, ott is otthagyok legalább egy 20ast havonta.


Másrészt a cégalapítás miért lenne jó neked? Mi lenne az a termék vagy szolgáltatás, amit nyújtanál?


Az elsőnek pedig igaza van, az egyetem csak a kezdet, dolgozz a szakmában, építsd a kapcsolatokat, aztán lehet, h később úgy alakul, hogy alapítasz egy céget.

2019. júl. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Szívesen olvasok még a témában tapasztalt személyek véleményeit :)
2019. júl. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!