Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Áfával, számlákkal hogy...

Áfával, számlákkal hogy tudnak csalni?

Figyelt kérdés

Nem ezt akarom csinálni, csak érdekel a téma.


Tehát amikor azt írják hogy adócsalás, áfacsalás, fiktív számlák, költségvetési csalás az gyakorlatban mit jelent?



2019. júl. 14. 21:48
 1/3 Mihago ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nem létező, vagy már nem funkcionáló cégek nevében adnak ki számlákat, majd az áfát visszaigénylik.
2019. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán olyan termékről, szolgáltatásról állítanak ki számlát, ami nem létezik, nem történt meg. Esetleg papíron "megutaztatják" az árut és utána már eu-s beszerzésnek minősül. Magyarországon rengeteg ún "eldobós cég" van. Stb, stb :)
2019. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy pl. én vagyok az a cég, aki árajánlatot ad, én vagyok a beszállító, és én vagyok az a többi cég az, aki szintén pályázik, létező cégnevek alatt. Így az én ajánlatom lesz a legjobb, én nyerem a pályázatot, én szállítom be neked a termékeket, stb.

Közben azt is megcsinálhatom, hogy a bátyám az alvállalkozó, aki kiállít egy számlát nekem X ezer forintos termékről, én megveszem tőle, a hasznot meg lefelezzük, én visszakapom a felét, és utána megy az áfa visszaigénylés.

2019. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!