Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Családi válallkozásunk van 17...

Családi válallkozásunk van 17 éves vagyok és már kezdtem gondolkodni, hogy hogyan tovább? Ti külön fojtatnátok vagy inkább a válallkozásba dolgoznátok?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ha a szüleim alám tudnának rakni egy zsíros állást, akkor eszembe nem jutna hogy más munkát keressek. Kivéve ha az valami olyan munka amit semmi pénzért nem akarnék csinálni.
2019. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

A családi vállalkozás nem egy jó vállalkozási forma. Ha csak nem valami hihetetlen briliáns családról van szó, ahol mindenkinek a fejéből pattognak a ragyogóbbnál ragyogóbb ötletek, s mindenki borzasztó rugalmas, akkor a belterjesség általában megfullasztja a piacon.

Menj el, tanulj, ismerj meg új ötleteket a nagyvilágban akár olyan területen, amely a vállalkozásotokhoz kapcsolódik, akár olyanban, amit szeretsz és érdekel aztán ha úgy adódik és igény van rá kiműveltebb emberfőként tudod átvenni a stafétabotot. Ha meg nem, akkor meg még mindig el tudsz helyezkedni azon a területen, amit tanultál. De ha mondjuk most elmégy a családi vállalkozásba melózni és 10 év múlva bedől a cégetek akkor sehova fel nem vesznek úgy, hogy 10 évig az apukád alatt dolgoztál. Ez a tapasztalat a munkaerőpiacon értéktelen.

2019. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem te írtál véletlen Barazsy Ákosnak amit kirakott üzenetet?
2019. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, szívesen csinálnám-e, vannak-e ötleteim, és érdekel-e a terület. Csak azért, mert a család elvárja, vagy mert ez a biztos, nem feltétlenül folytatnám.


Az jó, ha már gondolkodsz róla, de helyetted nem tudjuk megválaszolni a kérdést. Egyrészt nincsenek konkrétumok, másrészt a te életed, ami kapcsán neked kell határoznod.

2019. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha szívesen dolgoznék én is azon a területen (nem írtad, miféle vállalkozásotok van), akkor igen.


Így legalább tudom, hogy amiért megdolgozom, annak értelme, eredménye van, nem pedig a főnökömet gazdagítom, miközben nekem meg kiszúrja a szemem egy kis aprópénzzel.


Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, akkor sokkal rugalmasabb, lazább légkörű munkahelyed lehet így, mintha kifogsz egy utálatos főnököt meg néhány lepcses kollégát.


De ha olyan a terület, amit utálok, vagy esetleg tudom a szüleimről, hogy a belemet is kidolgoztatnák, akkor semmi esetre sem.


Szóval ez sok mindentől függ.

2019. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!