Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a menete annak hogy el...

Mi a menete annak hogy el tudjak adni egy alkoholos italt úgy hogy profitom is legyen belőle?

Figyelt kérdés
Tehát az addig megvan hogy cégalapítás, bejelentem hogy kereskedelmi tevékenységet folytatok, bemegyek a nagykereskedésbe és megveszem az italt amit el akarok adni. Na a kérdés hogy amikor én el akarom adni akkor én már leadóztam amit kell azzal hogy megvettem vagy viszont eladásnál megint adóznom kell rá? Ha eladásnál is adóznom kell rá akkor ez a fajta adó hány százalék egy alkoholos italnál?

2019. júl. 21. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A szeszes ital forgalmazás kicsit bonyolultabb, mint a normál termékek adásvétele. (Állami monopólium.)

Egyébként vannak INGYENES tájékozódási lehetőségek (mondjuk, ballagj el az önkormányzati irodába), nem biztos, hogy a legcélszerűbb egy ismeretlen Rozika, a Mariska néni, vagy Józsi bácsi információjára alapozni egy vállalkozás megkezdését... (Ilyen hozzáállással inkább nézegesd a TV-ben a rajzfilmeket, olcsóbban megúszod.)

2019. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már kértem egy időpontot egy üzleti tanácsadónál. Vele majd átbeszélem ezeket
2019. júl. 22. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!