Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a helyes eljárás a székhely...

Mi a helyes eljárás a székhelyhasználati engedéllyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kezdtem egyéni vállalkozói tevékenységbe. A vállalkozás székhelye az itthoni lakcímem lett. Az ingatlan testvéremmel közös tulajdon, apám pedig haszonélvező, mind a hárman itt élünk. Ilyenkor is kell-e székhelyhasználati hozzájárulást benyújtani? Hisz nekem is van itt tulajdonrészem.

Ha pedig kell, akkor pontosan kinek, hová, milyen címre kell ezt elküldeni? Erről nem találtam semmilyen információt, csak annyi van az interneten, hogy "be kell nyújtani", de hogy pontosan hová, azt nem írják. Vagy várjam meg, amíg kapok erről egy hivatalos levelet? Mi lenne a helyes eljárás, aki szintén vállalkozó, hogy csinálta?



2019. júl. 22. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Könyvelőd mit válaszolt erre?


Amúgy csak akkor kell ilyesmit beadni, ha a kormány/járási hivatal kiértesít erről.

2019. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Könyvelőm jövő hónap közepéig szabadságon..... az indulásnál segített, de ő erről nem szólt semmit, a neten böngészve jöttem rá, hogy egyáltalán van ilyen.
2019. júl. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!