Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha ennyire nagy állatvédők...

Ha ennyire nagy állatvédők lettünk miért tartunk ketrecben állatokat?

Figyelt kérdés

Szóval vannak ugye a háziállataink, amiket kedvtelésből tartunk.

A kutya lehet boldog a gazdája mellett, ha megfelelően van tartva ez tény. A macska is talán, de szerintem igazán csak az amelyik ki is járhat de bent van a bázis.

De a többi állat minek? Miért kényszerítjük ketrecbe a madarat?

Jó sokszor kiengeded már ha ki... De akkor is.

Miért kell egy tengerimalacnak, hörcsögnek, de tovább halladok kígyónak, póknak stb. egy kertrecbe, terráriumba zárva leélni az életét? Azért mert nekünk embereknek ez szép meg jó? És ha beteg és állatorvoshoz viszed már jó gazdi leszel? Vagy ha megveszed neki a prémium tápot?

De miért zárjuk be?? Miért kell nekünk az az állat ami nyilván nem boldog rácsok közt max megszokja?

És nem lenne muszáj, mert nem öket esszük (hála az égnek)… élhetnének a természetes környezetükben is.

Igen, lehet hogy a hörcsög vadon rövid életű... De ez a tetmészetes folyamat.

Élnél bezárva 100évet, vagy szabadon 40et?

Emberek, miért kellenek nekünk ezek az állatok?


2021. szept. 12. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tartok ketrecben állatot.
2021. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 lcb válasza:
9%
Mert szórakoztató. Érdekesebb egy olyan dísztárgy amely reagál a környezetére, mint egy statikus. A ketrecbe született dögök azt szokják meg, nekik az lesz az "ideális" környezet. Az egyetlen ösztönös igénye talán amelyet nem elégítenek ki, az a szaporodás. Félreértés ne essék, utálom a hobbiállatokat és feleslegesnek tartom a hobbiállattartást, viszont néha vicces nézni, hogy milyen rusnya kutyákat sikerült kiszobrászkodnia fajunknak a farkasból.
2021. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Mi ez a többesszám?? :D
2021. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, ezek az állatok a szabadban nem élnének meg. Nem csak azért, mert pl. zsákmányállatként végeznék, hanem mert mondjuk a klíma sem megfelelő. Sosem tapasztaltak mást.

Én tartok ketrecben állatokat, meg van röpdém is. Szeretem az állataimat, és mindent megteszek, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsam nekik. Azért tartom őket, mert örömet okoznak.

2021. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Antropomorfizálsz.

Egy állat nem éppen úgy értelmezi a ketrec, a szabadság és fogság fogalmát mint mi.

2021. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha már a többes szám, a legtöbb ember szintén bezárva él, mivel az ember nagyobb, mint egy hörcsög a ketrec is kicsit nagyobb. A szabadság illúzióját keltve például az ember járhat dolgozni kötött munkaidőben. Ezzel szemben a hörcsög boldogan él, nyugalomban (ha megfelelően van tartva és a ketrec sem kicsi).
2021. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
*javítás: a hörcsög nem szabadna ketrecben tartani, mert beszorulhat a rácsok közé a lába és megsérülhet. Tehát inkább terrárium. :)
2021. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Oh szegény hörcsögeim a 120*60-es és a 90*70-es terráikban biztosan szenvednek...

Ezek háziállatok, nem vadállatok. Évtizedek óta háziasítva élnek. Ha tetszik, ha nem.

2021. szept. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, az állatnak egyáltalán nincs olyan szabadságfogalma, mint neked. Egy madárpók pl egész életét egy fadarab/kő/stb alatt éli le a vadonban, ahol ha elmegy előtte valamilyen kistestű állat, azt elkapja. Ergó neki tökmindegy, hogy a vadonban él és vadászik egy kb 20x20cm átmérőjű területen, vagy egy ugyanekkora terráriumban teszi ezt. A hüllők se járkálnak túl sokat, ha van kaja, fény, meg búvóhely, nem igazán van szükségük új ingerekre, szóval őket sem érdekli, hogy üveg mögött döglenek a napon, vagy a vadonban. A madarak olyan szempontból neccesebbek, hogy nekik az alap igények mellett már kell a mentális és fizikális lefárasztás, azonban ez normális gazda esetén biztosítva van. Kisemlősök kb ugyan ez. Ráadásul így egyik fajnak sem kell tartania a ragadozóktól.

Ettől függetlenül a nagyobb állatok háziállatként tartását én sem támogatom, pl egy róka, vagy egy ormányosmedve nincs évezredek óta az ember mellett, ezért nem tud olyan mértékben megszelidülni, mint a kutya macska kombó (nyilván pl a madárpók sem, viszont olyat még nem hallottam, hogy egy tarantula tönkretette egy ház berendezését).


By:Macavity

2021. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Amugy nem arra gondoltam hogy amid van hörcsögöd vidd ki a sztyeppére és engedd szélnek. Nyilván elpusztulna szegény mert azt szokta meg hogy etetve van.

A klima nyilván nem megfelelő itt, de ahonnan származik ahol vadon él ott biztosan jó neki a klima.

Egyszerüen azt nem értem minek mindig egy ujabb és ujabb kisállat a ketrecbe. Persze nem tudja hogy milyen szabadon mert sosem volt az... De adj neki csak egy icipici nehezített lehetöséget a szökésre... Ki fogja használni.

Hagyd nyitva a röpde ajtaját... A madarak ugy elrepülnek vissza sem néznek. Fontosabb lesz nekik a szabadság mint az élelem amit adsz.

Dologtalan élet... Ezek az állatok a természetes élőhelyükön akár 1km² is bejárnak éjjelente. A ketrecben meg hajtja a kereket mint a hülye egész éjjel...

2021. szept. 12. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!