Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van egy denevér a lakásunkban....

Van egy denevér a lakásunkban. Hogyan kapjuk el?

Figyelt kérdés

Igazából új lakásban vagyunk már 2 hónapja. Egyik este arra keltünk, hogy valamilyen zacskó zörög. Felkeltünk és megtaláltuk a denevért a hűtő tetején. Szerintem arra jöhetett elő, hogy kint hagytam a gyümölcshéjakat az asztalon. Repkedett kicsit, majd nagy szenvedéssel egy órába telt ugyan, de elkaptuk és kint elengedtük. Most hallottam még kotorászást a fal mögött. Lehet, hogy van még? Hogyan csalogassuk elő? Kinek lehetne szólni ilyenkor, aki nem kér érte sok pénzt?

Szerintem a beköltözésünk előtt is ott lakhattak, mert mi vagyunk az első lakói a háznak.


2021. dec. 20. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Ne így! :D


Viccet félretéve, a területileg illetékes Nemzeti Parknak kellene szólnotok, és ők gondoskodnak a befogásukról.

2021. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
2021. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom, hogy Tolna megyében ki lehet az. Esetleg ilyen kártevő írtóra gondoltam, de még azt sem láttam sajnos..

Talán, ha rakok ki gyümölcsöket, akkor előjöhetnek? Nem szeretném bántani, csak kirakni az ablakon kívülre.

2021. dec. 20. 13:55
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Hol laksz?
2021. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2021. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a humoros válaszokat!:D
2021. dec. 20. 13:56
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Kártevőírtó? Semmiképp, védett állatok. Szerintem is a Nemzeti Parknak kellene szólnod, írd meg, hogy melyik városban laksz és segítünk, hogy hová tartozhat.
2021. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#7 Természetesen írtam, hogy nem bántani akarom. Azért gondoltam arra, hogy hátha ő tudná hogyan kell kicsalogatni és mondjuk egy hálóval el tudná kapni és elengedni. Azt hiszem megtaláltam azt a parkot, de mi lesz akkor, ha kihívom őket és mégsincs még egy? Akkor gondolom ki kell fizetnem a kiszállást.
2021. dec. 20. 14:23
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
A denevér nem kártevő, és nem is gyümölcsevő. Ennyit azért illene tudni. Védett és nagyon hasznos állat. Nemzeti Park, de esetleg állatkert, erdészet vagy bármilyen vadállatokkal foglalkozó állatmentő is szóba jöhet segítségül. Nem vagyok ismerős a megyében, úgyhogy nem tudok konkrétat mondani.
2021. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Lefotózod, ha tudod, ezzel bizonyítva, hogy igenis van bent egy.


Majd kihívod az illetékeseket.

2021. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!