Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van egy denevér a lakásunkban....

Van egy denevér a lakásunkban. Hogyan kapjuk el?

Figyelt kérdés

Igazából új lakásban vagyunk már 2 hónapja. Egyik este arra keltünk, hogy valamilyen zacskó zörög. Felkeltünk és megtaláltuk a denevért a hűtő tetején. Szerintem arra jöhetett elő, hogy kint hagytam a gyümölcshéjakat az asztalon. Repkedett kicsit, majd nagy szenvedéssel egy órába telt ugyan, de elkaptuk és kint elengedtük. Most hallottam még kotorászást a fal mögött. Lehet, hogy van még? Hogyan csalogassuk elő? Kinek lehetne szólni ilyenkor, aki nem kér érte sok pénzt?

Szerintem a beköltözésünk előtt is ott lakhattak, mert mi vagyunk az első lakói a háznak.


2021. dec. 20. 13:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%

A hazai denevérek nem gyümölcsöt esznek hanem rovarokat. Védett állat, ami ilyenkor ráadásul telel is már, normális esetben nem találkozol vele decemberben. Ha pedig mégis és kirakod, akkor egyszerűen halálra ítéled.

Duna-Dráva Nemzeti Park

Mohács, Cselepatak u. 43, 7700

(06 72) 517 200

2021. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonymousreview60 ***** válasza:
16%

#10: "A denevér nem kártevő" A dél-amerikai marhatenyésztőknek kimondottan más a véleménye a vámíprdenvérről.

"és nem is gyümölcsevő." A trópusokon igen sok fajtájuk nektárnyalogató vagy gyümölcsevő.

"Ennyit azért illene tudni." Na, ez igaz.

2021. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
#2: Mindig meglep, mennyire idióta Peter Griffin. Homer Simpson egy mintaapa hozzá képest.
2021. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésre válaszolni nem tudok, de ne bántsd🥰 hasznos jószág
2021. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem fogom bántani, fel sem merült. Viszont úgy gondolom, hogy engem sem kellene, amiért nem tudok valamit.
2021. dec. 20. 15:47
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Arra azért vigyázzál, mert fertőző lehet a covid-19-el. Terjesztheti az új omikron variánst. Szerintem hívd fel a népegészségügyi osztályt, akik védőfelszerelésbe ártalmatlanítják.
2021. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
97%
Covidot nem hiszem hogy terjeszt VISZONT a denevért a többi állattal ellentétben nem öli meg a veszettség vírus (nem emlékszem hogy egyáltalán nem vagy csak sokkal lassabban) csak hordozza így hatékony terjesztői már pedig hidd el veszettséget nem akarsz elkapni, inkább hívjatok szakértőt aki befogja. Nyilván magyarországon ritka betegség a veszettség de egy olyan kórról beszélünk aminél ha eljutsz oda hogy tüneteid vannak a halálozási arány közel 100%.
2021. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
13# Dél-Afrikában vagy a trópusokon élünk? Nem? Akkor nem értem, mire fel hoztad fel ezeket, egyértelmű, hogy a hazánkban élő denevérfajokról beszéltem. (10-es voltam.)
2021. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel próbálkozz kérdező, ha ilyen délamereikai gyümitoló kis jószágod van. Én megtartanám.


https://www.youtube.com/watch?v=dRnlUUvCTTs


(nyilván nem ilyen, gyk színvonal meglepett azért)

2021. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
11%
Egy jó légpuska csodákra képes.
2021. dec. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!