Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A menhelyekre van valamiféle...

A menhelyekre van valamiféle állami szabályozás?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokan lelkesen mentenék az állatokat, de nem mindenki teremt ehhez normális körülményeket. Ahol én lakom pl. a közeli menhely központi konyháról viszi el a maradék moslékot a kutyáknak. Ez mennyire normális? Helyük sincs elég, mégis újabb kutyákat visznek be. Láttam olyat, hogy nyúlketrecben tartották a kutyát. Ez mégis mennyivel jobb az állatnak, mint ahonnan kimentik?

A másik, hogy néha az az érzésem, hogy nem is akarják örökbe adni. Oltás, chip, ivartalanítás rendben, de olyan feltételeket is szabnak, ami számomra nem reális. Pl. a kapcsolattartás meg, hogy ő el akar jönni rendszeresen. Hát bocsi, de egy vadidegent miért is engedjek be az otthonomba? Lehet, hogy nem jól látom, de ez a hozzáállás el fog riasztani jópár embert, akik ezeket hallva inkább döntenek egy szapis kutya mellett, ott se kérdés, se ilyen extrém követelőzés. Bocsi, csak eléggé kiakadtam. Ez a hozzáállás nem tudom mennyire általános vagy normális, de ezek után el is ment a kedvem az egésztől. Biztosan vannak normális helyek is, de most komolyan olyan érzésem volt, hogy ez számukra egy hobbi, szeretnének minél több kutyát és ezt lehetőleg az állam finanszírozza számukra. :(

(Nyilván nem veszek szapis kutyát, adok egy esélyt a közeli gyepinek, ott úgy látom reálisabbak a követelmények)


2023. ápr. 10. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Normalis menhelyrol kell orokbefogadni. Amit a peldadban emlitettel, ez a moslekozas meg a nyulketrec, elhiheted,hogy gaz, de szerencsere nem az atlag.

Nem tudom van-e szabalyozas, de gondolom nincs, mert ezek magankezben vannak tudtommal.


En pl fajtamentestol fogadtam orokbe, a kutyakat ivartalanitva, oltva, fereghajtva adjak ki. Hazhoz nem jottek, kapcsolattartas van, de az elso evben kellett csak 2 havonta kepet kuldenem, azota igazabol el van felejtve a dolog, nyilvan nincs idejuk ra. A feltetel nagyjabol csak a benti tartas volt, de nyilvan mivel kistesu, rovidszoru kutyat valasztottam, abszolut alap.


Szoval meg kell valogatni, honnan hozol kutyat. Nem kell uszitani most ugy nagy altalanossagban a menhelyek ellen, mert van ilyen is, olyan is.

2023. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos menhely sok előírásnak kell megfeleljen. Viszont egyre több az olyan magánember, aki befogad kutyákat és menhelynek nevezi magát. Az ilyen helyeket, ha ellenőriznék, bezáratnák. Csakhogy az állam nem kapkodja el, mert a rengeteg gazda nélküli kutyát örülnek, ha valahol tartják, nem nekik kell foglalkozni vele.

A moslékhoz annyit, a HACCP előírása szerint disznóknak nem vihető, adható maradék, moslék. Kutyáknak igen.

2023. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezeket én is tapasztaltam. Füzes... Állatvédőkkel kapcsolatban.

Nyúlketrecben vannak a macskák is.

Nem nagyon tudsz mit tenni. Nem. Büntetik meg őket.

2023. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!