Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van itt állatorvos, állatmenté...

Van itt állatorvos, állatmentéssel foglalkozó szakember, aki segítene az ötletem használhatóságának megítélésében?

Figyelt kérdés
Bekerültem egy projektbe, ahol innovációval foglalkoznak és sikerült egy olyat témát kitalálnom, kicsit kidolgoznom, ami állatok nyomonkövetését segítené. Részemről és ismerősi köröm megbízható részétől kapott visszajelzések alapján valóban hasznos az ötlet, azonban szívesen megkérdezném 1-1 szakmabeli véleményét is. Kérdésem: Van itt az oldalon olyan, aki privátban egy rövid egyeztetés alatt adna véleményt? Nyilván egy anonim oldalon nem fogom a technológiai részleteket kifejteni, csupán a megvalósítás hasznosságáról kérnék véleményt. Másik oldala a kérdésnek, hogy szerintetek ha bemegyek a környéken lévő állatorvosi rendelőkbe, menhelyekre, mennyire szívesen segítenek ilyen kérdéssel kapcsolatban és mennyire akarják majd ellopni az ötletem?

jan. 23. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Menj a Cápákba :)

Komolyra fordítva a szót, szerintem, aki erre fordítana figyelmet, pénzt, időt, az egyébként is figyel az állatára.

Sajnos azoknál van a gond, akik nem figyelnek, nem gondoskodnak megfelelően az állataikról. Szerinted ők mozdítanák a kisujjukat is, hogy bármit tegyenek?

jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

- Volt itt több állatorvos, és állatorvosi egyetemista is. Csak szépen kibannoltatták őket.


- Apple AirTag, nyakörves GPS nyomkövető, drágább és nagyobb állatoknál bőr alá ültetett jeladók, ... mit lehet még kitalálni, ami nincs, stabil, és megfizethető?


"Az igények addig tartanak, amíg fizetni nem kell érte!" Fegyverboltosom mondása.

jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen felesleges a helyi buvalyb.sznádi állatorvosi rendelőbe bemenni.


Vadon élő állatokat szoktak chipelni, pl. nálunk itt Svájcban a farkasokat, egy kutyát senki.

jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

2-eshez csatlakozom, "Egy állatorvos" szokott itt lenni, de nyilván egy anonim oldalon honnan tudod, hogy valóban szakember-e az illető, akivel megosztanád ezeket a dolgokat, meg egyetlen állatorvos, nem biztos, hogy releváns. Eleve nem mindenki akar ezzel foglalkozni, másfelől az állatok azonosítása és nyomonkövetése nem csak a kisállat-tartók körében fontos, sokszor fontosabb a nagyállattartó telepek számára, de ez a kérdés ott is több eszközzel megoldható (chip, transponder rendszerek).


Ezzel így elsősorban nem kisállatorvost keresnék, az állatok jelölésével és nyomonkövethetőségével elsősorban a Nébih foglalkozik, nyilván oda nem lehet csak úgy besétálni, de ha validált rendszert szeretnél az utad úgy is hozzájuk vezet.


Valamint, ahogy a kettes is írta, ez a piac lefedett, nem vagyok technikai zseni, de aligha lehet ebben újat alkotni. A meglévő rendszereket lehet fejleszteni, de új nincs már a Nap alatt.


Végezetül, ha besétálsz/felhívsz pár állatorvost, de nem mondom el pontosan mi alapján működik az ötleted, aligha fogják ellopni. Egyrészt idejük és tudásuk sincs hozzá, másfelől szükségük sincs erre. Ha nagyon-nagyon félsz, védesd le...



1-es: a cápákhoz akkor érdemes menni, ha már kiderült, hogy ennek van jövője, van erre kereslet és van rajta haszon...

jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vadászok szoktak pontos GPS nyakörvet használni. De ezek nagy bumszlik, és drágák.


Illetve vannak ilyen nyomkövetős nyakörves megoldások, cégek, de ezeknek az a rákfenéjük, hogy nem teljes a lefedettségük. Sajnos nem értek hozzá, de régebben kerestem volna ilyet és nem sokra jutottam. Nagyjából úgy lehet elképzelni mint egy telefon szolgáltatót és elég válzozatos, melyik cégnek mekkora a lefedettsége, de sokszor láttam, hogy nagyobb hegységek kimaradnak és egy országon belül sem egységes. Ami elég gáz, tekintve hogy szerintem ezeknek a legjobban a kutyákkal rendszeresen túrázók és utazók örülnének.


Szerintem ennek akkor van értelme, ha elérhető valami olyan technológia, amivel egyszerűbb és hatékonyabb nagyobb területeket lefedni. Én személy szerint csak akkor vennék ilyet, ha egész európai lefedettség lenne, akkor viszont kb rohannék érte.

jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem látom, hogy az állatmentőknek, menhelyeknek vagy állatorvosoknak mi köze lenne ehhez. Ők csak kivakarják a szarból szerencsétlen állatokat.

Ez egy rétegtermék lenne, nem lógna minden Foltos nyakában, a szökésüket se akadályozná meg. Akinek rendszeresen kóborol a kutyája, az tesz rá. Viszonylag kevés az az egyszerű kutyatartó, aki csak úgy venne ilyet. Ezeknek tényleg a túrázok a célközönsége.

Biztos vannak start up csoportok, ott tedd fel a kérdésed hátha lesz valaki, akit megfog és tudna segíteni.

jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van, de abban ugyanakkor biztos vagyok, hogy madarászok a két kezüket összetennék, ha létezne megfizethető árú nyomkövetős gyűrű.
jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

15000 forint egy, SIM kártyás, GPS követős, gyerek okosóra. Kína i gagyi, de a célnak megfelel. Szíj le, cellux a vízállóság miatt, ér rá a nyakörvre.


Egyszerűbb és olcsóbb a megoldásod?

jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4: "1-es: a cápákhoz akkor érdemes menni, ha már kiderült, hogy ennek van jövője, van erre kereslet és van rajta haszon..."

Azt hittem, látható, érthető, hogy vicceltem.

jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!