Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sok állatfaj miért adta fel a...

Sok állatfaj miért adta fel a függetlenségét csak azért hogy az embert szolgálja!?

Figyelt kérdés

pl. a kutyák, tyúkok, kacsák, szánhúzókutyák, tehenek, lovak, struccok


Miért engedték ezek az állatok, hogy rabszolgák legyenek?



2012. júl. 21. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem volt más választásuk. Ha az embert bezárják, az is fejet haj előbb-utóbb.
2012. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Mér, mér! Miért voltak nemzedékeken át rabszolgák? Pedig ugye emberek !
2012. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Igen,előbb-utóbb fejet hajtottak volna.De nem minden ember,minden állat hajt fejet.Nem minden állatot szelidítettünk meg,és nem is minden ember hajtana feje egy zsarnok előtt.A kutyák ugyebár farkasok leszármazottai,de maradtak farkasok is ettől még.Aztán az olyan felsőbbrendű állatok,mint a kutya barátságból is elszegődött az emberhez,értelmes állat,tudja mit akar,nem hiszem,hogy nagyon kényszerítve lett volna anno,hiszen inkább csak a házőrzésre volt alkalmas akkor.De tyúkok,kacsák,nem rendelkeznek IQ-ban annyival,hogy érdekelje őket,hogy hol vannak és mi miért történik,nem is értik,mi van éppen.Érted? A kisebb rendű állatoknak nincs effajta ¸¸akaratereje˝ ,hogy na ő oda akar menni,ha törik,ha szakad,mint a kutyáknál vagy az embernél.Ezt nem tudom jól elmagyarázni,de a lényeg,hogy az alsóbbrendű állatoknak nincsen ¸¸tudata˝ ,vagy hogy mondjam.Remélem azért nagyjából érted,hogy mit akartam mondani.
2012. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Elképzelhetőnek tartom, hogy nem tudtak maguknak élelmet szerezni.
2012. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Pl. a kutyát nem is az ember háziasított, hanem magát háziasította. Az ember körül mindig elég maradék volt, ami potyakaja. Gyakran a farkasok az ember tanyája köré gyűltek. A 4-5. generáció már teljesen szelíd volt. Kevesebb mint 50 év alatt szinte bármi háziasítható.
2012. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%

A legutóbbi válaszadótól kérdenzném, hogy honnan vannak ilyen pontos ismeretei?

Az, hogy ha neked elég volt a mekiben a burger, akkor a maradékot kidobod az egy dolog, de amikor az állatok háziasítása elkezdődött nem volt ám valami hatalms kalória kánaán a táplálkozásban. Ezért próbálták meg helyben tartani a "kalyát" és szaporítani.

Az 50 évet sem értem, melyik tévében láttad!? Sok év tized, vagy akár század kell valaminek a háziasítására, és a példának hozott kutyák (farkasok) kapcsolata, talán a legrégebbi az emberrel, több ezer éves, de mindig akanak olyanok akik megtámadják a gyerekeker, vagy az öregeket...

2012. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
75%
Nem adták fel a függetlenségüket, hanem elvettük tőlük.
2012. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek itt állatok. Ők nem látják át komplexen, az egész generációjukra és fajukra vonatkozóan, hogy az ember haszonállatként fogja majd tartani őket. Nem képesek összeesküvést szervezni, fellázadni, vagy elmenekülni egy olyan jövő elől, aminek a közeledtéről nem is tudnak.
2012. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, amit a #5-ös válaszoló írt. A jelenlegi régészeti és etológiai kutatások, felfedezések szerint valóban a farkas csatlakozott az emberhez. Eleinte csak a maradékok végett, később az ember ráébredt a farkas tulajdonságaira, arra, hogyan tudná ezeket hasznosítani. Néhány évszázad során közel tökéletes lett a farkas(kutya) - ember viszonya.

Annyit javítanék, hogy a genetikai vizsgálatok, etológiai kutatások alapján azt lehet nagy bizonysággal mondani, hogy egy ragadozó vadállat domesztikációjához minimum 50-60 generáció szükséges.

2012. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az állat döntése volt,legalábbis a tyúk kacsa tehén stb esetében biztos nem.Egyszerűen rájött az ember,hogy egyszerűbb elkapni élve ezeket az állatokat és bezárni őket a lakóhelye mellé .aztán szaporítani,mint utánuk loholni a sűrű erdőben és vagy eltalálni vagy nem a nyíllal dárdával.A mezőgazdaság is így jött létre,az asszonyok hazavitték a magot.

Aztán szépen jött a tenyésztés ami annyit tett ,hogy a legjobban fejlődő,sok húst hozó ,legjobban tojó ,de szelíd állatokat tartották meg és keresztezték egymással,így lassan elvált a vad fajtól a házi fajta.

Kutya kicsit más,eleve ösztönös falkaállat,engedelmesség van benne a vezér felé ,ez könnyebbé tette a dolgot.Lehet az ősember egy megölt farkas kölykeit vitte haza és azok többékevésbé kezessé váltak ,segítettek vadászni neki,védték a többi ősembertől stb. Aztán látták a többiek ,hogy ez így jó móka ,előnyökkel jár ,és kerestek ők is kisfarkast maguknak.És szépen lassan itt is belépett a szelekció,a felnőve túl vad egyedeket elkergették- megették ,amelyik együttműködőbb szelídebb volt azt megtartották és már egymással keresztezték nem a vad farkasokkal.

2012. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!