Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok buták vagy okosak?

Az állatok buták vagy okosak?

Figyelt kérdés

Ez számomra érthetetlen.


Honnan tudják hogy a kerités alatt át tudnak ásni ?!


2022. dec. 14. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Megvan a magukhoz való eszük. Néha nagyon okosnak, néha butának tűnnek.

Azt, hogy a kerítés alatt át tudnak ásni onnan tudják, hogy kipróbálják.

Az enyémek alá ástak (több méter hosszan), de az alagút végig lejtett, nem jutottak ki.

2022. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
87%

Egyes állatoknak nagyon magas az IQ-ja, ilyen például a csimpánz. A legmagasabb érték amit csimpánznál mértek, elvileg 110 volt, ez még emberek esetén is átlagon felüli. Egyébként a delfinek is hasonló szinteket érnek el. Ez valamennyire köztudott, de (és ez fajta függő, de) egy átlagos, felnőtt kutya annyira intelligens, mint egy 2-5 éves gyerek.

Többet nem tudok fejből, ezek az ilyen sok ember által ismert infók. Azt viszont látni lehet belőlük, hogy azért egy állat közel sem buta. Valamennyire mi is állatok vagyunk, bár ezt sokan nem hajlandóak elfogadni, főleg azok, akik alsóbbrendű lényként tekintenek az állatokra.

Én úgy tudom, hogy azt mai napig kutatják, hogy azon pl. tudnak-e gondolkozni, hogy gondolkoznak. Ha hülyeséget írok, illik kijavítani, nyitott vagyok a tudásra. :D

19/F

2022. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Vannak köztük buták is, de az emberek zöménél még azok is okosabbak.
2022. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mit értünk a buta és az okos fogalmán. Nyilván nem fognak másodfokú egyenletet megoldani.

De én pl nem tudnék csak úgy eljutni Afrikába GPS nélkül, mint a költöző madarak, vagy nem tudnék szabályos méhkaptárt építeni.

2022. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

"Honnan tudják hogy a kerités alatt át tudnak ásni ?!"


Mert te honnan tudod? Ők is onnan tudják.

A fejlett emlősállatok, például a kutya és macska, nagyon okosak, nagyon összetett tudati modellt alkot a környezetéről, leginkább az agykérgük fejlettsége marad el az emberétől, ami a fogalmakban gondolkodás és ennélfogva a beszéd központja. De ez néha kifejezetten előny, mert az ember komplett fogalomrendszereket képes alkotni olyan dolgokra is, amelyek nem léteznek, és ezzel egymást is meghülyíteni (például vallások, isten, ezoterika, és így tovább). A többi emlősállat ennél jóval racionálisabban gondolkodik, nem foglalkozik olyan dolgokkal, ami nincsen.

2022. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mihez képest
2022. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Olvasnivaló a témában: [link]
2022. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2022. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Az emberek...
2022. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
94%
Szerintem okosak.
2022. dec. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!