Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy kellene döntenem?

Hogy kellene döntenem?

Figyelt kérdés

Egy állatorvosi kezelés a kérdés, hogy melyik, az most mindegy. 2 opcióm van:

Egy hivatalos helyen végezhetem, több százezrekért, ahol az eljárás egy rövidebb, kvázi újfajta módját végzik - tehát nem a rendes, hanem egy másféle kezelést.

Ezt korábban már alkalmazták 3 állatomon. 2 még most is él, jól van, de a harmadik elhunyt.

A másik egy nem hivatalos hely , tehát magánemberek és egy orvos, akik viszont az általános eljárást, a hosszabb, szabályos fajtát követik, jóval olcsóbban.

Ezzel még nincs tapasztalatom és eléggé zavar, hogy egyáltalán nincs orvosi működésik - kivéve egy részvevőt, aki elvileg mindezért kezeskedik. Ellenben sok gazdi viszont jól nyilatkozik róluk.


Az egyik uszít a másik ellen és engem már tényleg nem érdekel semmi, csakhogy megmentsem a kedvencem. Mi a fenét csináljak?


2023. jún. 27. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mirol van szo pontosan?
2023. jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, hogy végezhet orvosi (még ha csak állatorvosi) beavatkozást egy "nem hivatalos hely", aminek - ha jól értem - nincs orvosi működési engedélyük?


Hogy merült fel benned, hogy BÁRMIT ott csináltass? Értem, hogy olcsóbb, de sokat érsz vele ha elpusztul az állatod.


Jobb lenne ha írnál még részleteket, mert így elég homályos az ügy.

2023. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy un GS kezelésről van szó. Fip betegséggel fertőződött a macskám. Az anyagot külföldről, leginkább Amerikából hozzák. Itthon nincs törzskönyvezve, ezért sehol nem "hivatalos".

Van egy csoport, ahol többnyire civilek működnek. Nem tudom hogyan szerzik az anyagot, de ők a szabályos 84 napos eljárást követik. Unokatesóm ajánlotta őket. Elvileg az ő barátja macskáján már segítettek.

Az orvos meg, akinél vagyok jelenleg egy 30 napos rövidített kezelést alkalmaz, ami nem "szabályos". És nagyon-nagyon drága. Persze itt Budapesten nem is gondolnám, hogy bármi olcsó, de az unokatesóm mondta, hogy a barátjának a macskáját sokkal kevesebbért kezelték.

2023. jún. 28. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarul bűncselekményt követnek el ugyanis, amíg valamilyen gyógyszeripari ksészítmény nem törzskönyves az adott országban, addig illegálisan alkalmazzák.


A helyedben inkább a rendőrségre mennék, főleg a "laikusok" miatt, akik feketén szerzik a gyógyszert.

2023. júl. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszer valójában elérhető az interneten is, akárki számára. Csak kicsit drágábban, mint ahogy a laikusok osztogatják.
2023. júl. 1. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!