Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha megkapom az oroksegem...

Ha megkapom az oroksegem allattenyesztesbol szeretnek elni. Vennek egy kis hazat nagy kerttel, esetleg mellekepuletet, medencet epitenek. Milyen allatok tenyesztese erne meg a legjobban Magyarorszagi klimanal?

Figyelt kérdés

Olyan allatokra gondolok amik viszonylag kicsik, nem szervasmarha vagy sertes, hanem inkabb teknosbekak, akar madarak vagy hullok. A cel az lenne hogy kb havi 3-400eFt-ot tudjak belole keresni, tehat megelni allattenyesztesbol, ha a telek/haz adott es be tudom szerezni a felszerelest hozza.

Milyen allatokkal lenne erdemes probalkozni?



2023. júl. 7. 10:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

Az értelmes tenyésztőknek ez kábé sosem nyereséges, nemhogy havi 400 nettó.

A szapikat meg hagyjuk, a legnsgyobb patkány áttatkínzók.

2023. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
94%
A kiskedvencpiac eléggé telített. Ha normális tenyésztő akarsz lenni, tanfolyamot kell végezni. Amiben talán lehet pénz, az valamilyen luxuskutya-fajta, de ha a tenyésztője akarsz lenni annak a fajtának, akkor az nagy befektetést, sok tanulást igényel. Aminek talán még lehet piaca a jövőben a törpemalac és a mini póni. Írtad, hogy nagy állatot nem akarsz, de a lótenyésztésben, lovardázásban, ló bértartásában lehet még pénz. Illetve terápiás állatok tenyésztésében és kiképzésében, de biztos, hogy ezekhez mind nagyon sokat kell tanulni!
2023. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Elolvastam minden kommentet, koszonom a valaszokat.


Eleg lehetetlennek van titulalva ez a "tenyesztesbol megelni" topik.


A pofatlan, 400eFt-os havi netto arbevetel terv egy olyan osszeg, amit azert also hataron erdemes lenne megkeresni vele hogy ertelme is legyen, esetleg megelhessek belole. 1050€-rol beszelek. Nem egy elrugaszkodott irracionalis elvaras.

Europai minimalber, vagy az mar reg tobb nem tudom.(?)


Ugy is feltehetnem a kerdest hogy ha a helyemben lennetek, mibol keresnetek penzt ha telik egy hazra, egy telekre es megfelelo szerszamokra, eszkozokre, de miutan befektetek valamilyen szolgaltatast vagy termeket ertekesitenem kell hogy tulelhessek.


Sajnos meg van cifrazva a keplet, betegsegeim is vannak, fajdalommal es elvaltozassal elek. A fizikai munka, foleg hajolgatas vagy hosszas ules nem megy. A hazkoruli teendoket siman elvegzem, foleg ha nincs aki hajtson, akkor kifejezetten orommel.


Azert gondoltam az allattenyesztesre, mert otthon lennek sokat, rendelkezesre allna a telek/haz/eszkozok kombo, szigoru protokoll mellett ami pontosan meghatarozza az allataim eletteret, taplalkozasat, napirendjet, oltasait, mozgasigenyet, stb. Ezeket gondosan betartva, miert ne lehetne egy teljesen atlag fizetest kitermelni vallalkozokent vagy cegkent?


Persze ha kismalac, akkor az azzal kapcsoaltos tananyagot kell megtanuljam, remelem nem diplomat es 3 eves parazson jarast igenyel egy ilyen tenyesztesi vegzettseg.


Nem tudom mi masra lennek alkalmas mivel a koncentracioval is bajaim vannak, allando fajdalommal es gorcsolessel elek. Ha tudom mi a dolgom, foleg ha nem parancsol vagy fenyit senki mint az ezelotti 20 munkahelyemen akkor igazan szivesen csinalom a dolgom, munkam. Tudom hogy felelos gazdaja lennek a kepzeletbeli allatfarmomnak.


A kisallatokat, hobbiallatokat, hulloket, madarakat, teknosoket azert gondoltam hatha tobb penzert, kulfoldre el lehetne adni oket, forintert felnevelni kvazi olcson es euroert ertekesiteni.


Nekem itt az allatfajtak kivalasztasanal kell jo dontest hozni, tolem aztan tucskok is lehetnek csak a legjobb ar/ertek aranyut lenne erdemes, olyat, amit megeri tenyeszteni.


Minel kissebb es minel tobbert ertekesitheto annal jobb.


Nyilvan ha a sertes mondjuk hozna evi 600%-os megterulest, a minimalac meg 1200%-ot, akkor logikus a valasztas.


Nekem az allatfaj szempontjabol ezek a fontosak:


El tudjam latni, nevelni ugy hogy semmiben nem szenved hianyt, nincs kokanyolas, oltasok, vitaminok, kornyezet legyen tokeletes. Ha kell legkondi, paratartalom, mindent ugy ahogy kell.


Ha lehet minel jobban optimalizalva legyen a haszonkulcs, tehat a leheto legjobb aranyban legyen a raforditott ido, penz, energia es a végár.


Legyen rá kereslet természetesen.


Sajnos egy erettsegin kivul nincs masom. Egy 3-6 honapos kepzesen felul en mar nem fogok, nem vagyok hajlando iskolaba menni, nincs ra kapacitasom sajnos.


A kismalac jol hangzik. Koszonom.

Kameleonokra is gondoltam.


Valamilyen kistestu tenyeszkutya, mopson es francia bulldogon kivul, mert ezek szenvednek, fulladnak, epilepsziasak, tultenyesztettek.


Valamilyen hullok, pitonok, teknosok.


Teljesen mindegy mi, a lenyeg hogy egy EU-s minimalber kijojjon belole nettoba, havonta.


Csak tulelni szeretnek es limitalt vagyok testileg, szellemileg is reszben a fajdalmak miatt. Nyugalmat akarok es akkor el tudom latni a feladataim, akar egesz nap, minden nap. A webshoppal mindenki korberohog, akkor lenne ez, kezzel foghato munka, elvegzendo feladatkor. Otthonra mindig is vagytam, kertre, hazra, ha megadatik majd akkor miert ne otvozzem az eletem a munkaval.


Csodalatos lenne minden nap korbemenni, becsekkolni a kis novendekekhez, paratartalmat, hofokot merni, kiosztani a taplalekukat, cserelni a vizeiket, csinalni a napirendjuket, kerti munkalatok, kifutotakaritas.


Amugy ha azt mondjatok, nem eri meg az egesz, inkabb vagjak tele



Amugy barmire nyitott vagyok, engem az erdekel hogy ne kelljen stresszeljek, legyen dolgom, ha lehet otthon vallalkozas formajaban keressek annyit amibol elhetek ember modjara erre a 10-15 evre amennyim meg van. (30 vagyok nem lesz semmifele nyugdij)


Logikus lenne a lakhely melle a vallalkozas helyben.


Ha azt mondjatok, akkor rakj tele 3000m2-t huscsirkevel azt nyomjad nekik a tapot, az jobban megeri akkor mehet az is. Az egzotikus kisallat otlete csak a haszon optimalizalasabol eredt. Nem lenne rossz mondjuk kameleonokkal es pitonokkal annyit keresni mint csirkekkel mondjuk.


Az a helyzet sokat nem tudok a tenyesztesrol, azon kivul hogy lattam mar el haszonallatokat regen es nem nagy kaland. Szabalyok es teendok vannak, az egy lista, vegigmesz es kesz. Mit szabad, mit nem, es mit muszaj. Minden nap. Aztan a vegen megerik a gyumolcse.


De hogy milyen iranyba kene induljak, arrol nincs fogalmam.

El kene donteni mit is akarok.


Kepzeletemben mar asom az alapot, zsaluzom, vasalom, beontom, utana szendvicspanelbol felepitem a gyonyoru keneleket vagy eppen amit, szigetelek, behuzom az aramot, nyilaszarot epitek be, stb.


Tudom hogy menne csak nem tudom mire kene specializalodni.


Eldonteni hogy mi lenne az allat, piackutatast vegeznek milyen kereslet van ra, konkurenciak mennyiert adjak, elkezdeni a tanulast a fajspecifikus igenyek, betegsegek, ellatas szempontjabol es kozben telket/hazat talalni, megfelelo keneleket, epuleteket felhuzni - gondolom konnyuszerkezeteseket - eszkozoket beszerezni hozza, stb.


Havi ezer euro nettot egy 2000m2-es telekbol, egy hazbol es rendelkezesre allo eszkozokbol ha nem tudok kihozni ugy hogy ne kelljen belerokkanjak a sz*rlapatolasba, akkor en vagyok a vilag legnagyobb pancserja.


Gyongytyuk? :):) Pava? :)

Kismalac? Kameleon? Rovartelep feherjenek. Barmi csak hagy keressek vele havi ezer €-t stresszmentesen, a haz korul tevekenykedve, idot energiat nem sajnalva.


Manapsag abbol el egy eleg meglepoen nagy szazaleka a tarsadalomnak hogy onl*yfanson nyomkodjak magukat meg szexelnek a kameraba. A masik fele youtube meg insta influencerek, a tobbinek webshopja van, dropshippingelnek. Az egeszsegeseknek meg karrieruk van, dolgoznak.


Nekem csak lesz egy telkem es egy hazam, eszkozeim. Mersekelten limitalt vagyok. Valamit ki kell talaljak.


Realis az vajon hogy majdnem lehetetlen az altalam elkepzelt vallalkozas? Egyetem nelkul eselyem sincs?


Kene egy arany kozeput.


Koszi a valaszokat amugy, hasznosak voltak!

2023. júl. 7. 19:10
 14/27 A kérdező kommentje:
2/13. Koszi. Szerintem is lehetne termelni vele. Furj, csirke, jol hangzik.
2023. júl. 7. 19:12
 15/27 A kérdező kommentje:
5/14 reg rossz ha itt informalodok, hol lenne idealis? Gazdaboltban vagy googlebe kozvetlenul beirva? Kivancsi vagyok a honfitarsak velemenyere.
2023. júl. 7. 19:15
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

Tök mindegy, hogy mennyi az európai minimálbér, ha az ötlet nem hoz annyit. Szerinted ha én f.szverésből akarok üzletszerűen megélni, akkor majd kifizetik nekem, csak mert ennyi az EU minimálbér?

Kereslet-kínálat van, és jelenleg a terved nem életképes.

2023. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi tőkét baromság ebbe befektetni, ha jól látom háttértudásod, üzleti terved, semmid nincs ehhez, csak mondjuk 100millas tőkéd amit beleversz gyakorlatilag egy tanyába, ami ezer helyen bukik meg.

Ha ennyi pénzem lenne, nem ilyen fasságokban gondolkodnék, hanem magamba fektetném, szellemi munka kitanulása, nyelvek, külföldre költözés, ettől még a fele vagyon tőzsdébe fektetése is jobb ötlet, mert ez így katasztrófa.

2023. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

16/16 hogy tudnam eletkepesse tenni?


Ha azt nezed eleg nagy kapitalom van, meg nem vettem hazat sem telket.


Azt mondod havi netto ezer € arbevetelhez nem lenne elegendo egy telephely, minden eszkoz es en magam aki hajlando heti het napot dolgozni.


Mit tennel a helyemben? Engedjem el a tenyesztest es kezdjek, mibe?

2023. júl. 7. 19:33
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád, eddig mit csináltál?
2023. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

Hát kérdező írod, hogy nem bírod a fizikai munkát betegség miatt, de akkor hogy akarsz állatokkal dolgozni?? Vagy felveszel munkásokat?

Ez így nagyon nincs átgondolva a részedről...

És nem tudom mennyi az örökséged, de ez amiről beszélsz több 100 milliós tétel összehozni. Ha már ennyi pénzed van azt inkább fektesd be egy pénzügyi szakember segítségével. Egy jó befektetés ekkora összegnél már többet is hoz havonta mint amit elvárnál!

2023. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!